Talantīgā Eiduka "Sporta sarunās" par vēsturisko panākumu, izaicinājumiem bagāto sezonu un karjeras sapņiem

Baltijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka pagājšnedēļ Lillehammerē Pasaules kausa otrā posma sacensībās sasniedza jaunu karjeras virsotni. Latviešu talantīgā slēpotāja Eiduka portālam “Sports tv3.lv” atklāti par Pasaules kausa otrā posma pārsteigumiem Norvēģijā, jauno komandu, sezonas izaicinājumiem un karjeras sapņiem.

Jauno sezonu Baltijas vadošā distanču slēpotāja Eiduka sākusi ar teicamu taktiku, sasniedzot iespaidīgus rezultātus.

Pasaules kausa otrajā posma Lillehammerē distanču slēpošanā Eiduka sasniedza karjeras rekordu, desmit kilometru distancē ar atsevišķu startu izcīnot 11. vietu, kā arī tas ļāva latvietei sasniegt fantastisku Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktu rādītāju 16,73 punkti.

Pēc tam Eiduka sasniedza vēl vienu vēsturisku panākumu Lillehammerē. Pasaules kausa posmā sprintā brīvajā stilā izcīnīja 12. vietu, pirmo reizi sprintā iekļūstot pusfinālā un līdz ar to Eidukai izdevās divas dienas pēc kārtas būt labāko divpadsmitniekā. Noteikti jāizceļ arī to, ka tiēsi Eiduka pēc 17 gadiem distanču slēpošanā starp Baltijas valsts sievietēm iekļuva labāko divpadsmitniekā.

Patrīcija Eiduka
Baltijas vadošā distanču slēpotāja

Patrīcija Eiduka

“Vasarā ieguldītais darbs bija ļoti liels un mēs no tā sagaidām rezultātu. Tas tomēr bija pārsteigums man pašai. Mums īsti nebija plāns pielāgots pie tā, lai sezonas sākumā es būtu labā formā.”

Eiduka jaunajā sezonā gatavojās kopā ar Lielbritānijas izlasi, kur sezonas gaitā viņai arī tiek nodrošināta tehniskā palīdzība, ietverot Pasaules kausa posmus un citas būtiskas nianses distanču slēpošanā. Jaunā komanda palīdzēs gatavoties katram posmam atsevišķi un tā ir lieliska iespēja Eidukai gatavoties jaunajam olimpiskajam ciklam ar jaunu degsmi.

“Tas ir kā jauns enerģijas lādiņš. Daudzas lietas man ir pavisam jaunas, jo pieeja pie lietām ir ļoti profesionālas. Man ir milzīgs prieks būt šajā komandā un vēl joprojām nespēju noticēt, ka esmu šeit,” Eiduka par savu jauno Lielbritānijas komandu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atgriežoties pie sezonas mērķiem un izaicinājumiem, tad Eiduka “Sporta sarunās” izceļ, ka būtu priecīga, ka izdotos pārsteigt vēl Pasaules kausa sacensībās, bet noteikti jābūt labākajā formā uz svarīgākajām sacensībām – pasaules čempionātu.

Domājot par distanču slēpošanu un sapņiem, tad Latvijas slēpotāja Eiduka pastāstīja, ka vēlētos izsisties līdz pasaules elitei un būt virsotnē starp labākajām.

Patrīcija Eiduka
Baltijas vadošā distanču slēpotāja

Patrīcija Eiduka

“Agrāk man šķita, ko gan meitene var sasniegt distanču slēpošanā nākot no Latvijas, tad šobrīd es gribētu teikt, ka tam nav nekāda nozīme no kurienes tu nāc. Svarīgākais, kā tu to māki izmantot. Par sapņiem daudz nerunāju, bet noteikti es vēlētos izsisties līdz pasaules elitei distanču slēpošanā un man tas ir pa spēkam.”

Intervijā “Sporta sarunās” Eiduka dalījās stāstā arī par viņas kuplo slēpotāju ģimeni un atcerējās olimpiskās spēles, kas vēl aizvien ir lieliskas atmiņas.

Šo un citas intervijas ar Latvijas vadošajiem sportistiem lasi un skaties “Sporta sarunās”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Distanču slēpošana ir ziemas sporta veids, kurā sportisti pārvietojas pa sniegā izveidotu trasi, izmantojot slēpes un nūjas. Distanču slēpošanas augstākais pārvaldes orgāns ir FIS, kuras pārraudzībā ir arī kalnu slēpošana, tramplīnlēkšana, ziemeļu divcīņa, frīstails, snovbords, kā arī vasaras slēpošanas veidi.

Patrīcija Eiduka (dzimusi 2000. gada 1. februārī Rīgā) ir latviešu distanču slēpotāja. Nāk no Aizkraukles novada Vecbebriem, no slēpotāju ģimenes. 2022. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Pekinā Eiduka startēja trīs individuālajās disciplīnās. Pateicoties viņas sniegumam šīs bija vēsturē labākās ziemas olimpiskās spēlēs Latvijai distanču slēpošanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm