“Sporta sarunas” ar kalnu slēpotāju Zvejnieku: Esmu laimīgs, ka man izdevās sezonu iesākt tik jaudīgi

Latvijas vadošajam kalnu slēpotājam Mikam Zvejniekam pagājšnedēļ vairākās sacensībās izdevās kāpt uz goda pjedestāla un izcīnīt arī savu karjeras Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) punktu rekordu. Intervijā “tv3.lv” Zvejnieks stāsta par sajūtām pēc spilgtā sezonas sākuma, pirmssezonas treniņprocesu, izaicinājumiem un vareno brāļu spēku.

Jauno sezonu latviešu kalnu slēpotājs atklāja Šveices alpos, kurā izcīnīja uzvaru FIS sacensībās slalomā, tāpat viņam jauns FIS punktu rekords (23,00), bet dienu vēlāk viņš izcīnīja otro vietu – slalomā.

Tikmēr sestdien Austrijā Miks Zvejnieks izcīnīja vēl vienu svarīgu uzvaru, kas deva 24,20 FIS punktus.

Svētdien turpat Austrijā norisinājās vēl vienas sacensības, taču tajās līdz goda pjedestālam pietrūka pavisam nedaudz un Zvejnieks izcīnīja ceturto vietu.

Miks Zvejnieks
Latvijas vadošais kalnu slēpotājs

“Es esmu vienmēr vēlējies būt labākajā formā uz pirmajiem sezonas mačiem. Esmu ļoti priecīgs, ka man izdevās sezonu iesākt tik jaudīgi, jo tas paver citas iespējas turpināt karsti iesākot sezonu. Sajūta, ka esmu uz viļņa, bet tagad jādodas tālāk.”

Aizvadītajos pāris mēnešos Miks pārsvarā ir dzīvojis Šveices Alpos un trenējies kopā ar “World Racing Academy” komandu, bet, runājot par treniņprocesu, tad viņš atklāj, ka katru gadu gatavojoties jaunajai sezonai mēģina kaut ko pamainīt, lai neveidotos rutīna.

“Ar lielāku pieredzi tu sāc saprast, kas tev ir vajadzīgs, lai sagatavotos sezonai un, gadiem ejot, uzkrātā pieredze palīdz izprast lietas, kuras tu nesaprati agrāk. Šogad izdevās visu “salikt pa plauktiņiem”, tagad tam ir jāveras vaļā beidzot,” piebilst Latvijas kalnu slēpotājs Zvejnieks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Fantastiskais sezonas sākums ļaus Mikam strauji pakāpties pasaules reitingā, pietuvojoties TOP 100 kalnu slēpotājiem pasaulē.

Sezonas nospraustais mērķis latviešu kalnu slēpotājam ir pasaules kausa posmi un sezonas turpinājumā lielākais izaicinājums – pasaules čempionāts.

Miks Zvejnieks
Latvijas vadošais kalnu slēpotājs

“Tas ir sezonas galvenais mērķis. Sezonas noslēgumā es biju TOP 160 pasaulē. Īstenībā bija liela vilšanās, jo pasaules kausa sacensībām kvalificējas 150 labākie pasaules kalnu slēpotāji. Paši negaidījām, ka tik ātri atgriezīsimies pasaules kausa sacensību apritē, un plāns ir startēt visos pasaules, tāpat Eiropas kausa posmos.”

Miks Zvejnieks nāk no sportiskas ģimenes. Pirmā trenere bija mamma – Jana Zvejniece.

Vecākais brālis Kristaps Zvejnieks ir piedalījies trīs olimpiskajās spēlēs, arī startējot kalnu slēpošanā. Tāpat jaunākie brāļi nodarbojas ar kalnu slēpošanu, kuri aktīvi un enerģiski palīdz Mikam Zvejniekam kalnu slēpošanā.

“Mums kalnu slēpošana ir brāļu spēks. Mēs viens otram esam blakus. Visi esam iekšā šajā sporta veidā. Mēs viens no otra iedvesmojamies un tas palīdz katru sezonu sākt ar pārliecību,” atklāj Miks Zvejnieks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Intervijā “Sporta sarunas” Miks Zvejnieks atcerējās olimpiskās spēles Pekinā, ieskicēja nākotnes plānus, kā arī pastāstīja par citām aktuālām tēmām kalnu slēpošanā.

Šo un citas intervijas ar Latvijas vadošajiem sportistiem lasi un skaties “Sporta sarunās”.

Kalnu slēpošana ir ziemas sporta veids, kurā sacensības notiek vairākās disciplīnās. Kalnu slēpošanā sportisti slēpo pa kalna nogāzi, distances laikā apslēpojot trasē izvietotos šķēršļus.

Nozīmīgākās starptautiskās sacensības kalnu slēpošanā ir Pasaules kausa izcīņa, kā arī pasaules čempionāts un olimpiskās spēles.

Miks Edgars Zvejnieks dzimis 1995. gada 8. martā ir latviešu kalnu slēpotājs, 2022. gada ziemas olimpisko spēļu dalībnieks, kurā startēja divās disciplīnās. Milzu slalomā izcīnīja 26. vietu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm