Tomass Dukurs: Mana karjera, visticamāk, ir beigusies

Dažas dienas pirms 2023. gada pasaules čempionāta skeletonā intervijā “tv3.lv” 2016. gada Eiropas čempions un 2015.gada pasaules čempionāta bronzas medaļnieks Tomass Dukurs paziņoja par karjeras beigām.

24. janvārī 10:42

Pirms 2023.gada sezonas Tomasam tika veikta abu cirkšņu operācija. Sportists vēl cerēja piedalīties Sanktmoricas dabīgajā trasē rīkotajā pasaules čempionātā, tomēr noteikumi paredz piedalīšanos vismaz trijos pasaules kausa posmos, kas šiem plāniem pārvilka strīpu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tomass Dukurs
Eiropas čempions skeletonā

Manam lēmumam nav viens atsevišķs iemesls, drīzāk viss kopā. Noteikumi neļāva man piedalīties pasaules čempionātā. Un pēc traumas es arī neesmu tādā formā. Es tomēr esmu pieradis cīnīties par medaļām. Un, ja to nevar, labāk nemaz nerādīties trasē.

Tomass jau iepriekš bija teicis, ka atšķirībā no jaunākā brāļa Martina, trenera darbā sevi neredz.

Tomass Dukurs
Eiropas čempions skeletonā

Mums ar brāli ir transporta un loģistikas uzņēmums. Kamēr Martins ir aizņemts Lielbritānijas izlasē, es vairāk varēšu nodarboties ar uzņēmuma attīstību.

Kā savas karjeras spilgtākos mirkļus Tomass atceras savu pirmo uzvaru pasaules kausa posmos 2004.gadā Siguldā un 2016. gadā izcīnīto Eiropas čempiona titulu Sanktmoricā.

Notikumus pirms gandrīz 19 gadiem Siguldā aprakstījis Ingmārs Jurisons savā grāmatā “Dukuri”. Tomass pēc pirmā brauciena bija 10. vietā, no līdera amerikāņa Bredlija Kenfīlda atpaliekot 0,37 sekundes.

Tas nozīmēja iespēju otrajā braucienā trasē doties vienpadsmitajam pa daudz labāku ledu. Ar uzdevumu Tomass tika galā nevainojumi, ar labāko rezultātu divu braucienu summā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Un tālākais bija kā sapnī. Lielākas vai mazākas kļūdas pieļāva visi, sākot kanādieti Gibsonu, turpinot ar dzīvo japāņu leģendu Koši un arī abiem amerikāņiem Soulu un Kenfīldu, bet Tomasam tas nozīmēja pirmo uzvaru pasaules kausa posmos!

Pieminēšanas vērts ir arī 2016.gada Eiropas čepionāts Sanktmoricā. Pēc pirmā brauciena Martins bija sitmdaļu priekšā savam vecākajam brāli. Taču otro braucienu tieši par simtdaļu ātrāks bija Tomass un pirmo reizi skeletona vēsturē par Eiropas čempioniem tika kronēti divi sportisti, tuklāt abi ar vienādu uzvārdu – Tomass un Martins Dukuri.

Galīgas ardievas skeletonam nesaka arī vecākais no brāļiem Dukuriem.

Tomass Dukurs
Eiropas čempions skeletonā

Domāju, ka palīdzēšu arī jaunajiem Latvijas skeletonistiem. Ir gan vēl jāsaprot, ko federācija grib, un cik ir gatava atbalsīt. Lai vienkārši nobrauktu pa trasi, neko daudz jau nevajag. Bet tā simtdaļu meklēšana maksā dārgi. Ja runa ir par augstiem sasniegumiem, ekipējumam ir ļoti liela nozīme.

Tomass piedalījies piecās olimpiskajās spēlēs  – Soltleiksitijā, Vankūverā, Sočos, Phjončhanā un Pekinā. 2002. gadā Soltleiksitijā viņš ieņēma 21. vietu, 2010. gadā Vankūverā un 2014. gadā Sočos — ceturto, 2018. gadā Phjončhanā piekto un 2022. gadā Pekinā devīto vietu.

2017. gada 22. novembrī Starptautiskā Olimpiskās komiteja pieņēma lēmumu par antidopinga kodeksa pārkāpumiem atņemt 2014. gada Soču olimpisko spēļu zelta medaļu Krievijas sportistam Aleksandram Tretjakovam, kas nozīmēja, ka T. Dukurs varētu iegūt bronzu. Tomēr 2018. gada 1. februārī Sporta arbitrāžas tiesas attaisnoja A. Tretjakovu un atjaunoja viņa rezultātus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm