tv3.lv

Strīdīgās sacensībās Vinterbergā triumfē Martins Dukurs, kļūstot par kopvērtējuma līderi

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Vinterbergas trasē Vācijā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa septītā posma sacensībās un kļuva par kopvērtējuma līderi, kamēr Tomass Dukurs bija piektajā vietā.

7. janvārī 13:51

Martins un Tomass Dukuri pēc pirmā brauciena dalīja otro vietu, 0,26 sekundes zaudējot Krievijas sportistam Aleksandram Tretjakovam. Tiesa, pirmā brauciena rezultāti tika atcelti, jo netika ievērots protokols, kas paredz pēc noteikta sportistu skaita tīrīt sniegu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vinterbergā piektdien ir neliels sniegs, taču ar to pietika, lai apmierinātu protestu un atceltu pirmā brauciena rezultātus. Tādējādi uzvarētājs posmā tika noskaidrots vienā braucienā, kurā sportisti startēja ar tiem pašiem starta numuriem.

Martins Dukurs trasē devās ar sesto numuru un finišēja 56,36 sekundēs, kļūstot par sacensību līderi vienu sekundes simtdaļu priekšā vācietim Akselam Jungkam. Tomass Dukurs startēja kā desmitais, bet, atšķirībā no pirmā brauciena, viņš piekāpās ne tikai brālim, bet ar arī vāciešiem Jungkam un Aleksandram Gasneram, toties atstāja aiz sevis Kristoferu Grothēru, kurš pirms šī posma bija Pasaules kausa kopvērtējuma līderis. Brāļus Dukurus šķīra 0,21 sekunde.

Pēc Tomasa Dukura nākamais startēja Tretjakovs, kurš pēc pirmā brauciena bija favorīts uz uzvaru. Otrais brauciens krievam nebija tik sekmīgs un viņš finišā Martinam Dukuram zaudēja piecas sekundes simtdaļas, bet Jungkam – četras simtdaļas.

Turpinājumā pirmajā sešiniekā ielauzties spēja tikai Sunbins Juns no Dienvidkorejas. Savu 60.uzvaru Pasaules kausā izcīnīja Martins Dukurs, otrais bija Jungks, bet trešais – Tretjakovs. 11 sekundes simtdaļas aiz goda pjedestāla palika Gasners, vēl piecas simtdaļas zaudēja Tomass Dukurs, kurš par trīs simtdaļām pārspēja Junu.

Kā pēc otrā brauciena sarunā ar Latvijas Televīziju stāstīja Latvijas komandas treneris Mihails Arhipovs, protestu pēc pirmā brauciena iesnieguši Vācijas treneri. Ja vairākas valstis būtu pieņēmušas lēmumu boikotēt otro braucienu, Latvijas komanda tam būtu pievienojusies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sievietēm pirmais brauciens sāksies plkst.15.30 pēc Latvijas laika, bet otrais – pusotru stundu vēlāk. Endija Tērauda kā priekšpēdējā trasē dosies ar 22.numuru.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm