tv3.lv

Martins Dukurs pirmo reizi kopš 2009.gada paliek bez pasaules čempionāta medaļas

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Altenbergas trasē pasaules čempionātā izcīnīja ceturto vietu, kamēr viņa brālis Tomass ierindojās septītajā pozīcijā.

2020. gada 28. februārī 16:54

M.Dukurs par čempionu tika kronēts sešās no pēdējām septiņām meistarsacīkstēm, bet iepriekšējo reizi viņš bez medaļas palika 2009.gada čempionātā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par šī gada pasaules čempionu tika kronēts mājinieks Kristofers Groters, kurš trešajā braucienā bija ceturtais ātrākais, bet pēdējā uzrādīja piekto laiku, tomēr nosargāja uzvaru. Četru braucienu summā viņš izcīnīja uzvaru un par nieka divām sekundes simtdaļām apsteidza savu tautieti Akselu Jungku un par piecām simtdaļām citu vācieti Aleksandru Gasneru.

M.Dukurs čempionam zaudēja 0,57 sekundes, bet goda pjedestāls bija 0,52 sekunžu attālumā. Piektais bija vēl viens vācietis Fēlikss Kaizingers, bet pirmo sešinieku noslēdza olimpiskais čempions Sunbins Juns no Dienvidkorejas. T.Dukurs no čempiona atpalika 1,82 sekundes, bet līdz pirmajam sešiniekam bija 0,72 sekundes.

M.Dukurs trešajā braucienā startā bija trešais ātrākais, bet distancē zaudēja trīs pozīcijas un ierindojās sestajā vietā, līderim tobrīd zaudējot 0,73 sekundes. No bronzas medaļas jaunāko Dukuru šķīra 0,53 sekundes.

Tikmēr T.Dukurs trešajā braucienā startā uzrādīja 15.ātrāko starta laiku un finišēja devītajā vietā. Vecākais no Dukuru brāļiem pēc trim braucieniem līderim zaudēja 1,38 sekundes, bet līdz pjedestālam pietrūka 1,18 sekundes.

Noslēdzošajā braucienā ātrākais ar 56,04 sekundēm bija Jungks, kurš gandrīz no trešās vietas pakāpās uz pirmo, tomēr Groters viņam liedza izcīnīt titulu. Ar savu čempionāta labāko braucienu M.Dukurs bija otrais, Jungkam zaudējot tikai divas sekundes simtdaļas, bet sekundes desmitdaļu lēnāks bija Kaizingers. T.Dukurs ar 56,66 sekundēm uzrādīja desmito rezultātu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc pirmās sacensību dienas visu goda pjedestālu aizņem vācieši – Kristofers Groters, Aleksandrs Gasners un Aksels Jungks, savukārt M.Dukurs bija uzreiz aiz vadošā trijnieka. M.Dukurs līderim zaudēja 0,52 sekundes, bet goda pjedestāls bija 0,17 sekunžu attālumā, kamēr T.Dukurs no Grotera atpalika 1,06 sekundes, bet no pirmā sešinieka viņu šķīra 0,08 sekundes.

Uz starta ceturtdien izgāja 32 sportisti, bet tikai 20 labākajiem šodien bija iespēja startēt pēdējā braucienā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm