Siguldā notiks unikālās slēpošanas sacensības “Red Bull” Stikla Kalns

Krimuldas Serpentīna ceļā norisināsies unikāla formāta distanču slēpošanas sacensības “Red Bull” Stikla Kalns, kurās pulcēsies distanču slēpošanas entuziasti un profesionāļi, intervijā TV3 Ziņu raidījumā “900 sekundes” stāsta pērnā gada uzvarētājs Niks Saulītis.

Otro gadu pēc kārtas, Krimuldas Serpentīna ceļā norisināsies unikāla formāta distanču slēpošanas sacensības. Šogad pateicoties labvēlīgām laika prognozēm un sniegotajai Latvijas ziemai, pasākums norisināsies jau 2023. gada 4. februārī.

“Organizatori rūpīgi seko līdzi laika prognozei. Šobrīd viss izskatās ļoti cerīgi – būs sals, būs sniegs. Taču, ja kaut kas mainīsies laikapstākļu dēļ, tad sacensības būs jāparceļ uz decembri, ” atklāja Saulītis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Red Bull” Stikla Kalns noteikumi palikuši nemainīgi, tās ir izturības sacensības distanču slēpošanā, kur uzvarētājs tiek noskaidrots, slēpojot 800m augšup pa Krimuldas serpentīna ceļu. Savukārt izaicinošākais izturības mērs ir trases vertikālais kāpums – 70m. Pasākuma dienā, 4. februārī, norisināsies gan kvalifikācija, gan fināls.

Niks Saulītis
Pērnā gada uzvarētājs

“Svarīgi ir sadalīt spēkus, lai proporcionāli varētu izturēt distanci. Sacensības beigās spēki izsīk. Ir svarīgi izvēlēties stratēģiju un jāmāk saprast savus spēka samērus trasē. Varu pateikt vienu – cik ātri uzsāksi distanci, ar tādu pašu ātrumu ieteiktu pabeigt. Tas ir tas optimālais, kā varētu sasniegt augstus rezultātus.”

Lai nokļūtu finālā un iegūtu balvas no sacensību organizatoriem un atbalstītājiem, dalībniekiem jāstartē sprinta kvalifikacijā, kuras laikā mērķis ir uzstādīt ātrāko finiša laiku 400m distancē.

Pēc kvalifikācijā uzrādītajiem rezultātiem, katrā slēpojumā vienlaicīgi varēs startēt 4 dalībnieki, no kuriem divi ātrākie turpina dalību izslēgšanas slēpojumos līdz nokļūst Fināla TOP4, taču 3. un 4. vietas ieguvēji katrā slēpojumā no tālākās cīņas izstājas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sacensību vērtēšana norisināsies četrās klasēs – tautas klasē sievietēm un vīriešiem (atsevišķi) un sporta klasē sievietēm un vīriešiem (atsevišķi). Dalībai sacensībās aicināti piedalīties jebkura līmeņa distanču slēpotāji, biatlonisti, ziemas orientieristi un šo sporta veidu entuziasti.

Krimuldas Serpentīna ceļā, 4. februārī, izaicinošās un aizraujošās sacensības vērot un atbalstīt dalībniekus laipni aicināti arī skatītāji, pasākuma organizatori būs parūpejušies par ērtu pieeju skatītāju zonā un labiekārtotu teritoriju.

Izmantotā teksta informācija, atsaucoties no “Red Bull” mājaslapas. 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm