Sāka, nobraucot ar slidām pa Siguldas trasi. Latviešu ekstrēmā sportiste Justīne Zonne

Portāla “tv3.lv” rubrikā “Sporta sarunas” šoreiz viesojas Latvijas ekstrēmo sportu uzlecošā zvaigzne Justīne Zonne, kura pastāstīja par leduskrosa burvību un īpašo jauniešu komandu, kā arī aprunājamies par viņas ārpus sporta aktivitātēm – aizraušanos ar fotografēšanu.

22 gadus vecā Justīne saka, ka viņas stāsts ir ļoti vienkāršs, jo viņai patīk darīt to, ko viņa mīl. Ekstrēmo sportu pavēlniece ir profesionāla fotogrāfe un pasaules līmeņa sportiste.

Jaunās sportistes interese par bildēšanu aizsākās, kad viņai bija aptuveni četri gadi. Tajā vecumā Justīne vēlējās atklāt jaunas lietas. Rezultātā šobrīd viņa fotogrāfē un filmē ekstrēmos sporta veidus, kas ikdienā palīdz izrauties no rutīnas un paskatīties uz sevi no malas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tas man palīdz atslēgties no sacensībām un spriedzes. Fotografēšana dod man mieru un izgaisina domas par citiem notikumiem,” sarunā atklāja Justīne.

Pusaudža gados Justīne vispirms sāka nodarboties ar kalnu slēpošanu, tāpat izmēģināja spēkus snovbordā, skrituļslidošanā un veikbordā. Pēc tam pagāja kāds laiks un Zonne nonāca arī līdz leduskrosam, kurā viņa pēkšņi tika ierauta notikumu virpulī.

“Es leduskrosu sākumā redzēju “YouTube” platformā. Man šķita, ka tas ir stilīgi. Brālēns man piedāvāja nobraukt ar slidām pa Siguldas bobsleja trasi, protams, ka es piekritu. Pēc tam man radās iespējas braukt uz pirmajām sacensībām, kurās man izdevās parādīt augstvērtīgus rezultātus,” par leduskrosa pirmsākumiem stāsta Zonne.

Šobrīd Justīne pārstāv “ATSX” ledus krosa organizāciju un sieviešu pasaules rangā ir pirmajā pozīcijā, bet pasaules čempionātā izcīnīja sudraba godalgu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nelielajā sarunā Latvijas sportiste pastāstīja vairāk arī par leduskrosa īpatnībām – trenēšanos, trases niansēm, bailēm un nākotnes plāniem.

Savu gūto pieredzi no ekstrēmajiem sporta veidiem Justīne sniedz arī apkārtējiem. Pirms diviem gadiem vasaras nometnē satika jauniešus no Ogres, un  Justīne apvienoja sporta komandu ar nosaukumu – “You got this” : “Cenšos nodot savu gūto pieredzi. Tā ir viena manām sirdslietām, un to man neviens nevar atņemt.”

Intervijā “Sporta sarunās” Zonne dalījās stāstā arī par ikdienas rutīnu, dzīves izaicinājumiem un kā motivēt sevi, lai varētu sasniegt savus mērķus.

Leduskrosā bezbailīgie sportisti traucas lejup pa trasi, kuras garums parasti ir līdz 700 metri un tā ir piepildīta ar tādiem šķēršļiem kā izciļņi, pagriezieni un viļņiem. Ledus var būt dabisks vai mākslīgs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm