tv3.lv

Latvijai slēpošanā OS piešķirta vēl viena kvota, LSF sastāvā iekļauj Bendiku

Latvijai atvēlēta vēl viena kvota 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu distanču slēpošanā un kā piektā dalībniece sievietēm komandā apstiprināta Baiba Bendika, aģentūru LETA trešdien informēja Latvijas Slēpošanas federācija.

19. janvārī 10:17

Sākotnēji Latvijai tika piešķirtas četras kvotas un tās tika atvēlētas Patrīcijai Eidukai, Kitijai Auziņai, Esterei Volfai un Samantai Krampei, bet Bendika un un Annija Keita Sabule, kurām pamatdisciplīna ir biatlons, tika iekļautas rezervistēs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Pēdējā nedēļā pirms atlases noslēgšanās viņa LSF bija informējusi tikai par startu 30 km disciplīnā, kā arī sarunā ar LSF valdes locekli Gunāru Ikaunieku Baiba nebija gatava diskutēt par pilnas distanču slēpošanas programmas izpildi Olimpiskajās spēlēs,” stāsta Puida.

”Tas viss radīja pārliecību, ka Baiba pie veiksmīga starta biatlonā, neizvēlēsies startēt distanču slēpošanas stafetēs, jo nākamajā dienā viņai būtu nākamais starts biatlonā. Līdz ar to, LSF valde izvēlējās komandas sastāvā iekļaut no atlases ranga nākamo sportisti, kura ir paudusi stingru gatavību startēt gan stafetē, gan vēl citās disciplīnās,” skaidro LSF valdes loceklis.

Kā ziņo LVS,  18.janvāra vakarā valde saņēma informāciju, ka pēc starptautisko kvotu pārdales Latvijai ir piešķirta piektā kvota sieviešu komandai. LSF valdes sanāksmē tika apsvērtas divas kandidātes – Bendika un Sabule.

Tā kā no vienas valsts olimpiskajās spēlēs vienā disciplīnā var startēt tikai četras pārstāves un līdz šim komandā iekļautās sportistes aizpilda sekojošas disciplīnas – sprints F, vidējā distance C, stafete, komandu sprints C, tajā skaitā Bendika atlases rangā uzrādīja labāku rezultātu, LSF valde apstiprināja dalībai distanču slēpošanas komandā Bendiku, kas dos viņai iespēju startēt 30 kilometru distancē, skiatlonā un arī stafetes komandā, ja būs tāda nepieciešamība.

Latviju vīriešu konkurencē Pekinas olimpiskajās spēlēs pārstāvēs Raimo Vīgants un Indulis Bikše, bet kā rezervists sastāvā iekļauts Roberts Slotiņš, kura pamatdisciplīna ir biatlons.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas vadošā biatloniste Bendika Olimpiādē būs pārstāvēta arī distanču slēpošanā kā trenere, jo vietu olimpiskajās spēlēs nopelnījusi viņas audzēkne, brazīliete Bruna Moura.

Pekinas olimpiskās spēles notiks no 4. līdz 20.februārim.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm