Latvijā norisināsies lielākās ziemas orientēšanās sacensības pasaulē

23. janvārī 19:47

No 30. janvāra līdz 5. februārim norisināsies sezonas lielākais ziemas orientēšanās pasākums pasaulē, vienlaikus norisinoties Eiropas čempionātam, Pasaules kausa posmam, Pasaules junioru čempionātam un Eiropas junioru čempionātam.

Mēneša izskaņā, no 30. janvāra līdz 5. februārim, Latvijā norisināsies sezonas lielākais ziemas orientēšanās pasākums pasaulē, vienlaikus norisinoties Eiropas čempionātam, Pasaules kausa posmam, Pasaules junioru čempionātam un Eiropas junioru čempionātam. Pašlaik dalību apstiprinājušas 16 valstu komandas, kur lielākā pārstāvniecība tradicionāli ir Skandināvijas valstīm – Zviedrija pieteikusi 45 cilvēku komandu, savukārt Somija – 40. Latvija plāno startēt gan EČ/Pasaules kausā, gan Pasaules junioru un Eiropas jauniešu čempionātos, tāpēc sagaidāms, ka Latviju sacensībās pārstāvēs vairāk nekā 20 sportistu.

Sacensības sekojošajās distancēs sporta trasē “Smeceres sils” norisināsies piecas dienas – sprintā (2,5-4 km atkarībā no vecuma grupas), vidējā distancē (6-10 km), garajā distancē ar masu startu (15-25 km). Garajā distancē uz starta līnijas vīriešu grupā vienlaikus stāsies aptuveni 60 sportisti. Sestdien un svētdien pēc čempionātu sacensībām stafetēs trasē būs iespēja doties arī atklāto sacensību dalībniekiem. Jāatzīmē, ka kontrolpunktu skaits dažādās distancēs atšķiras – sprintā tas ir ap 13-15, garajās distancēs var sasniegt pat 35. Tāpat dažāda ir arī starta kārtība – sprintā sportisti trasē dosies ar vienas minūtes intervālu, vidējā ar 2 minūšu, garajā distancē ar masu startu.

Dalību sacensībās līdz šim apstiprinājušas komandas no tādām valstīm kā Čehija, Šveice, Somija, Ukraina, Bulgārija, Japāna, Lietuva, Igaunija, Skandināvijas valstis, Austrija, Kazahstāna, Rumānija, kā arī ASV. Vairāki Latvijas orientieristi līdzšinējās sezonās starptautiskās sacensībās uzrādījuši augstvērtīgus sasniegumus, tāpēc ir liela iespēja arī Madonā mēneša beigās notiekošajās sacensībās tiekties uz goda pjedestāla augstākajiem pakāpieniem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm