Konkurents pasaules labākajiem biatlonistiem – “Sporta sarunās" viesojas talantīgais Birkentāls

Latvijas jaunā biatlona cerība Renārs Birkentāls vienmēr ir apzinājies, ka var būt konkurents pat pasaules labākajiem biatlonistiem. Birkentāls “tv3.lv” portāla rubrikā “Sporta sarunās” dalījās iespaidos par aizvadīto startu Eiropas junioru čempionātā, karjeras sākumu, hobijiem un nākotnes mērķiem.

Svētdien, 19. februārī, “Smeceres sila” trasē Madonā noslēdzās Eiropas junioru čempionāts biatlonā. Birkentāls startēja piecās disciplīnās – jauktajā, sprintā, individuālajā, stafetē un iedzīšanā, kurā Renāram izdevās ielauzties labāko desmitniekā.

Renārs Birkentāls
Latvijas jaunais biatlonists

“Aizvadītā čempionāta sasniegto rezultātu vērtēju kā apmierinošu. Iegūtās vietas mani un komandu apmierina, mēs izdarījām lielisku darbu. Mazas kļūdiņas neļāva cīnīties par goda pjedestālu, taču tāds ir biatlons, un ar to ir jāsadzīvo.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat talantīgais Birkentāls komentēja nelabvēlīgos laikapstākļus Eiropas junioru sacensībās biatlonā.

“Visvairāk to varēja sajust sprinta disciplīnā, jo traucēja siltie laikapstākļi – lietus, drēgns un atkusnis. Prognozes, kuras rādīja internetā bija nepareizas, līdz ar to slēpes tika sagatavotas kļūdaini, bet tur neko nevarēja darīt, jo tie visi ir apkārtējie faktori, kurus ietekmēt nav iespējams,” atklāja jaunais biatlonists.

Pagājušā gada decembra vidū Birkentāls piedalījās Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) Junioru kausa posmos, kur demonstrēja labu slēpošanas ātrumu.

Renārs arī šosezon regulāri piedalās arī IBU kausa posmos, tāpat viņš tiek pie iespējām sevi pierādīt Pasaules kausa posmos.

Renārs Birkentāls
Latvijas jaunais biatlonists

“Pasaules kausā ir spēcīgi sportisti, tur ir paši ātrākie un labākie biatlonisti pasaulē. Šajās sacensībās neeksistē vārds – slikts atlēts. Tur nav daudz, ko daudz piebilst, tas ir augstākais līmenis. Par katru metru ir jācīnās, lai nostartētu pēc iespējas labāk.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Birkentāls arī izceļ, ka viņam ir kāds cilvēks no kura var iedvesmoties, un tas ir neviens cits kā Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs.

“Pozitīvi, ka mums ir tik spēcīgs atlēts. Uz Andreju var skatīties kā uz pieredzes bagātu biatlonistu. Rastorgujevs Latvijas biatlonam ir devis lielu ieguldījumu, tāpēc no viņa var mācīties,” piebilda Birkentāls.

Intervijā “Sporta sarunās” Birkentāls atklāja arī par karjeras sākumu, hobijiem un nākotnes lielo sapni – ziemas olimpiskajām spēlēm.

21 gadu vecais Birkentāls iepriekšējā sezonā no Latvijas biatlonistiem bija vistuvāk olimpiskās ceļazīmes nodrošināšanai, taču nekvalificējās četrgades lielākajam ziemas sporta veidu forumam.

Šo un citas intervijas ar Latvijas vadošajiem sportistiem lasi un skaties “Sporta sarunās”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm