Skaties Latvijas kamaniņu braucēju startus Pasaules kausa izcīņā un pasaules čempionātā portālā "tv3.lv"

Latvijas izlase kamaniņu sportā 3. un 4. decembrī Insbrukā aizvadīs pirmo Pasaules kausa izcīņas posmu, ko tiešraidēs varēs skatīties kanālā TV6 un portālā “tv3.lv”.

24. novembrī 12:42

Latvijas kamaniņu sportā februārī Pekinas Ziemas olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas medaļas stafetē. Izlasē startēja Elīza Tīruma, Kristers Aparjods un divnieks Mārtiņš Bots un Roberts Plūme. Nevienam citam Latvijas sportistam Pekinā pie medaļām neizdevās tikt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sezonas svarīgās sacensības būs pasaules čempionāts Oberhofas trasē Vācijā no 27. līdz 29. janvārim.

Novembra vidū Starptautiskā kamaniņu sporta federācija (FIL) pārcēla Pasaules kausa piekto posms un tā ietvaros rīkoto Eiropas čempionātu no Lillehammeres pārcēla uz Siguldu. Līdz ar to Pasaules kausa posmi Siguldā notiks divās nedēļas nogalēs pēc kārtas: 6. – 8. janvārī un 13. – 15. janvārī.

Lai padarītu kamanas drošākas, FIL ir veikusi izmaiņas tehniskajā reglamentā, kas visvairāk attiecas uz divnieku kamanām.

Mārtiņš Rubenis
Latvijas izlases treneris un mehāniķis

Divnieku kamanas ir kļuvušas zemākas un attālums starp slidām ir kļuvis lielāks. Ņemot vērā to, ka kamanu tiltu augstums tagad ir krietni zemāks, tātad smaguma centrs tuvāk ledum, tad nācās arī no jauna modelēt aptecētāju un ragus. Principā tika izgatavotas pilnībā jaunas kamanas, un bija ļoti grūti prognozēt, kā tās uzvedīsies trasē. Tas, ko šobrīd esam ievērojuši, ka ātrajās, plakanajās trasēs ar šo kamanu, iespējams, būs vieglāk braukt. Savukārt tādās strādājamajās trasēs kā Siguldā vieglāk nebūt nav.

Latvijas komandas sastāvā ir 11 atlēti – sieviešu vieniniekos Kendija Aparjode, Elīna Vītola un Sigita Bērziņa, vīriešu vieniniekos Kristers Aparjods un Gints Bērziņš, sieviešu divniekā Anda Upīte un Sanija Ozoliņa, vīriešu divniekos Mārtiņš Bots un Roberts Plūme, un Eduards Ševis-Mikeļševics un Lūkass Krasts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm