Latvijas kamaniņu braucēji sāk cīņu par medaļām pasaules čempionātā

Piektdien Oberhofā sāksies pasaules čempionāts kamaniņu sportā, pirmajā dienā noskaidrojot titula īpašniekus sprinta sacensībās. Pasaules čempionātu tiešraidē translēs televīzijas kanāls TV6 un portāls “tv3.lv”.

27. janvārī 8:04

Sacensības plkst.10 sāksies ar sprinta kvalifikācijas mačiem, labākajiem 15 vīriešu vieninieku un divnieku, kā arī sieviešu vieninieku un divnieku konkurencē kvalificējoties pamatsacensībām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pasaules čempionāts sprintā plkst.14 sāksies ar vīriešu ekipāžām un turpināsies plkst.14.26 ar sacensībām sieviešu divniekiem, plkst.15.15 – ar sacensībām sievietēm un plkst.16.10 – ar sacensībām vīriešiem.

Ar sesto numuru 20 ekipāžu konkurencē startēs Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts, bet ar 11.numuru – Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.

Pirms divām nedēļām Bots/Plūme Siguldā Pasaules kausa posmā, kas vienlaikus bija arī Eiropas čempionāts, finišēja otrie, bet Ševics-Mikeļševics/Krasts ieņēma trešo vietu

Sieviešu divniekiem 15 ekipāžu konkurencē kā piektās trasē dosies  Anda Upīte un Sanija Ozoliņa, ar 13.numuru startēs Viktorija

Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna un ar 15.numuru – Marta Robežniece/Kitija Bogdanova.

Upīte/Ozoliņa Siguldā Eiropas čempionātā izcīnīja otro vietu, bet Austrijas trasē Forarlbergā Ziediņa/Zvilna un Robežniece/Bogdanova attiecīgi kļuva par pasaules junioru čempionēm un izcīnīja trešo vietu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sieviešu vieniniekos ar otro numuru 37 sportistu konkurencē startēs Kendija Aparjode, ar desmito trasē dosies Elīna Ieva Vītola, ar 15.numuru – Sigita Bērziņa un ar 36.numuru – Frančeska Bona.

Siguldā Vītola izcīnīja bronzas medaļu, Bērziņa bija sestā, bet Aparjode – septītā.

Vīriešu vieniniekiem Gints Bērziņš startēs ar astoto numuru, Kristers Aparjods ar 13.numuru, bet divkārtējais pasaules junioru čempions Kaspars Rinks trasē dosies kā pēdējais 31 kamaniņu braucēja konkurencē.

Siguldā Aparjods ieņēma trešo vietu, bet Bērziņš finišēja sestajā vietā.

Sestdien trasē dosies vīriešu un sieviešu ekipāžas, kā arī sieviešu vieninieki, bet svētdien – vīrieši vieniniekos, kā arī tiks aizvadīta komandu stafete.

51.pasaules čempionāts Oberhofā norisināsies jau ceturto reizi. Pirmo reizi tas notika 1973.gadā, pēc tam – 1985. un 2008.gadā.

Sacensībās startēt pieteikušies 143 sportisti – 36 sievietes, 30 vīrieši,

16 sieviešu ekipāžas un 21 vīriešu divnieks no 20 valstīm.

Sieviešu ekipāžu disciplīna pasaules čempionātos norisināsies otro reizi.

Latviju Vācijā pārstāvēs 17 sportisti, no tiem seši juniori, kuri pēc junioru pasaules kausa sezonas pievienojušies pieaugušo izlasei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sieviešu konkurencē par godalgām cīnīsies Elīna Ieva Vītola, Sigita Bērziņa, Kendija Aparjode un Frančeska Bona.

Vīriešiem sacensībās startēs Kristers Aparjods, Gints Bērziņš un Kaspars Rinks.

Vīriešu ekipāžu sacensībās Latviju pārstāvēs dueti Mārtiņš Bots/Roberts Plūme un Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts.

Sieviešu ekipāžu sacensībās Latviju pārstāvēs trīs dueti – Anda Upīte/Sanija Ozoliņa, Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna un Marta Robežniece/Kitija Bogdanova.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm