Jaunajā kamaniņu sporta sezonā Latvijas izlases līderis Aparjods ir viens no galvenajiem favorītiem

Decembra pirmajā nedēļas nogalē Austrijas pilsētā Insbrukā startēs jaunā 2022./23.gada Pasaules kausa sezona kamaniņu sportā.

2022. gada 2. decembrī 10:18

Ierastās kamaniņu sporta disciplīnas šogad papildinātas ar vienu jaunu – dāmu divnieku ekipāžām, bet ievērojamas izmaiņas veiktas katras disciplīnas dalībnieku skaitā Pasaules kausa posmos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skaties Latvijas kamaniņu braucēju startus Pasaules kausa izcīņā portālā “tv3.lv”.

2022./23.gada PK kalendārā iekļauti deviņi posmi, kā arī Pasaules čempionāts, ko janvāra izskaņā uzņems Vācijas pilsēta Oberhofa.

Norvēģijas trasē Lillehammerē paredzētais PK posms, kas vienlaikus ir arī Eiropas čempionāts, īsi pirms sezonas sākuma pārcelts uz Siguldu, tādējādi Latvijas trasē spēcīgākie kamaniņu sportisti aizvadīs sacensības divas nedēļas nogales pēc kārtas – no 6.-8.janvārim Siguldā notiks ceturtais PK posms, bet 13.-15.janvārī – PK piektais posms, kas vienlaikus būs arī Eiropas čempionāts.

Divas reizes vienā trasē PK ietvaros sportisti spēkosies arī Vinterbergas trasē Vācijā, kur plānots septītais un devītais (noslēdzošais) posms.

Kamaniņu sportā ieviešot divnieku ekipāžas dāmām, mainīts PK dalībnieku skaits katrā disciplīnā. Ja līdz šim PK posmā kungu konurencē startēja 32 dalībnieki, tagad būs par diviem mazāk. Dāmām sportistu skaits no 24 palielināts uz 30.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienāds dalībnieku skaits vīriešiem un sievietēm tagad būs arī divnieku ekipāžām – 24. Tiesa, dāmu divniekos sapulcēt maksimāli iespējamās 24 ekipāžas vienās sacensībās pašlaik neizskatās reāli, jo šajā jaunajā disciplīnā vienkārši vēl nav pietiekami daudz sportistes, bet papildus intresi par jauninājumu raisa fakts, ka divnniekos startēs vairākas braucējas, kuras labus panākumus guvušas savā pamatdisciplīnā, bet šogad izmēģinās spēkus arī divvietīgajās ekipāžās. 2022./2023.gada sezona Īglsas trasē sāksies tieši ar dāmu divnieku sacensībām.

Pēc pirmā posma, kamaniņu sportisti dosies uz divām sacensībām Kanādā un ASV, kur mači nav notikuši trīs gadus Covid-19 dēļ. Lielai daļai sportistu tas būs īsts pārbaudījums, īpaši Vistlerā, kas ir ātrākā trase pasaulē.

Tāpat kā iepriekšējos gados, PK sacensībām kvalificējas izsētie sportisti, bet pārējiem jāsasniedz vajadzīgais rezultāts Nāciju kausa sacensībās, kas notiek dienu pirms PK mačiem. No Latvijas sportistiem pirmajā posmā kvalifikācijā jāstartē Sigitai Bērziņai, Kendijai Aparjodei, junorei Frančeskai Bonai, kā arī divniekam Eduardam Ševicam-Mikeļševicam/Lūkasam Krastam un Andai Upītei/Sanijai Ozoliņai. Kristeram Aparjodam, Gintam Bērziņam, Elīnai Ievai Vītolai un Mārtiņam Botam/Robertam Plūmem Nāciju kausā nav jāpiedalās.

Latvijas sportistiem iepriekšējā PK sezona bija līdz šim veiksmīgākā – vairākkārt izcīnītas vietas uz goda pjedestāla, tostarp Kristers Aprajods paveica to, ko nevienam no Latvijas kamaniņu sportistiem nebija izdevies – izcīnīt uzvaru PK posmā vīriešu konkurencē. Aparjods arī šogad būs viens no favorītiem teju visās sacensībās.

Vairāki izcili kamaniņu sportisti pēc aizvadītajām Pekinas olimpiskajām spēlēm noslēguši karjeru, tostarp arī Latvijas izlasē – Andris un Juris Šici un Elīza Tīruma. Karjeru noslēdzis arī pērnās sezonas PK kopvērtējuma uzvarētājs vācietis Johanness Ludvigs, bet viņa tautiete Natālija Geizenbergere gaida ģimenes pieaugumu un šosezon nestartēs. Vācijas izlase gaidāmajā sezonā palikusi bez viena no saviem treneriem – leģendārā Georga Hakla, kurš tagad strādā Austrijas komandā. Vācijas izlasi turpinās vadīt pieredzējušais Norberts Lohs, kuram noslēgts jauns līgums uz nākamajiem četriem gadiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm