Cīnīties par augstākajiem tituliem. Aparjods par sezonas pirmo pusi, izaicinājumiem un hobijiem

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods aizvadītājā nedēļā Siguldā turpināja “uguņot” un izcīnīja medaļas gan Eiropas čempionātā, gan Pasaules kausā. Intervijā ar portālu “tv3.lv” Aparjods stāsta par aizvadītajiem Siguldas posmiem, pirmajiem sezonas startiem, gaidāmo pasaules čempionātu un interesanto hobiju – makšķerēšanu.

Pagājušas gandrīz jau divas nedēļas kopš Aparjods Siguldā 8. janvārī uzstādīja jaunu trases rekordu un triumfēja Pasaules kausa posmā savā pašmāju trasē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aparjodam šī bija trešā uzvara karjerā un otrā Siguldas trasē. Apajods šobrīd ir vienīgais no Latvijas kamaniņu braucējiem, kurš izcīnījis uzvaras Pasaules kausa vieninieku sacensībās.

Tikmēr Latvijas talantīgais kamaniņu braucējs Aparjods sestdien 14. janvārī Eiropas čempionātā un Pasaules kausa kamaniņu sportā 5. posmā Siguldā izcīnīja bronzas godalgu, pēc trešās vietas izcīnīšanas Aparjods neslēpa savu sarūgtinājumu, atklājot, ka “tāds ir sports – kādam ir jābūt pirmajam un kādam ir jābūt arī trešajam.”

Siltie laikapstākļi atstāja savas sekas un tas nozīmēja arī sliktāku ledus kvalitāti, kas ievērojami ietekmēja sasniegumus.

Runājot savā starpā Aparjods piebilst, ka ārzemēs citreiz šādas sacensības sauc par laikapstākļu “gonku”.

Pats Aparjods intervijā ar “tv3.lv” atklāja, ka jau ir ieradies Vācijā un gatavojas startam pasaules čempionātā, kas norisināsies no 27. līdz 29. janvārim Oberhofā, bet vēlāk paliks turpat Vācijā.

Aizvadīti Siguldas Pasaules kausa kamaniņu sportā divi posmi. Pirmajā Siguldas posmā izcīnīji pirmo vietu. Pats pārsteidzi sevi, vai tāds arī bija uzdevums?

Teikšu godīgi, es biju izvirzījis tādu mērķi. Mans uzdevums bija pirmais trijnieks – obligāti.  Es zināju, ja es nobraukšu labu braucienu, tad man izdosies atrast savu ritmu trasē. Tendence rādīja ļoti labus laikus un atlika tikai nobraukt, tas man izdevās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

FOTO: Romāns Kokšarovs, F64
Ja tu atceries otrajā braucienā viens no braucieniem varēja beigties ar traģēdiju – pēc Millera kritiena kamanas izlidoja no Siguldas trases. Tu kā kamaniņu braucējs uzskati, ka Sigulda ir bīstama trase?

Vienkārši neveiksmīga vieta un laiks. Katrai trasei ir savas īpatnības, bet Siguldas trase noteikti nav bīstama. Atceros, ka tajā brīdī es iesildījos un gatavojos savam startam. Es dzirdēju, ka kaut kas tāds noticis un īsti nevarēju saprast, kas tā ir par skaņu.

Man sākotnēji negribējās ticēt, bet kamanas bija izlidojušas no trases, bet nu paldies Dievam viss beidzās laimīgi. Drošvien tajā situācijā Siguldas trasē stāvēja klāt sargeņģelis.

Atgriežoties atpakaļ pie taviem braucieniem. Tikmēr sestdien Eiropas čempionātā un Pasaules kausa kamaniņu sportā Siguldā izcīnīji trešo vietu. Kas mainījās? Siltie laikapstākļi ietekmēja?

Noteikti. Pagājušā nedēļas nogalē bija pavisam citi laikapstākļi. Nedaudz neparocīgi un nelabvēlīgi, domājot par augstiem rezultātiem. Ledus cietums ilgi neturas. Trešā vietā šādos laikapstākļos ir labs rezultāts. Mērķi bija augstāki, taču bronzas medaļu arī kādam bija jāizcīna.

Pirmajos sezonas Pasaules kausa posmos tev neizdevās aizsniegties līdz pjedestālam. Tā varētu būt, ka Siguldas posmi tevī atgriezuši “uzvaras garšu?’

Protams. Par šo pats biju domājis. Noteikti, tas sevī ievieš sevī pārliecību un ticību savos spēkos. Tehniskajos jautājumos viss ir kārtībā un no līderiem es nekur tālu neatpalieku. Mēs ejam pareizu ceļu.

FOTO: Romāns Kokšarovs, F64
Šobrīd kopvērtējumā tu esi trešajā pozīcijā. Pirmais trjnieks ir tavs sezonas mērķis?

(Domā.) Nu tā varētu teikt. Mērķis ir cīnīties par augstākajām vietām un sasniegumiem, tāpat uzrādīt labus rezultātus visas sezonas garumā. Man nav interesanti aizbraukt un vienkārši paslidināties pa trasi sacensībās. Vienmēr ir bijusi doma tikai cīnīties par medaļām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pekinas Ziemas olimpiskajās spēlēs izcīnīji trešo vietu komandas stafetē. Esi domājis par nākamajām olimpiskajām spēlēm?

Es atceros to dienu, kad ar treneri sēdējām pēc sacensībām un teicām, ka olimpiskās spēlēs ir beigušās un jāgatavojas jaunajai sezonai. Laiks skrien nemanot, un tagad jau līdz olimpiskajām spēlēm jau palikuši mazāk kā četri gadi.

Mums vēl jāpagūst noiet cits maratons. Gribu būt labāks un labāks visās citās jomās kamaniņu sportā, lai sasniegtu maksimumu. Mums vēl ir laiks.

FOTO: Pa kreisi Elīza Tiruma, pa vidu Kristers Aparjods, pa kreisi Mārtiņš Bots un Roberts Plūme
Tagad paiesim uz brīdi malā no kamaniņu sporta. Citās intervijās esi atklājis, ka tavs hobijs ir makšķerēšana. Tad jau tu zini, kāds jautājums sekos. Kāds ir tavs lielākais loms?

Makšķerēšana ir mana sirdslieta. Lielākais loms man nav liels bijis, bet esmu noķēris mazu lasīti (~ viens kilograms) Salacas upē. Negribētu teikt, ka esmu īsts profesionālis makšķerēšanā, bet kā svētdienas makšķernieku mani var pieskaitīt. Tā ir iespēja izrauties no ikdienas un atpūsties pie dabas. Es to izbaudu.

Nobeigumā – ja mēs ielecam atpakaļ kamaniņu sportā – tavs sezonas lielākais izaicinājums būs pasaules čempionāts?

Tieši tā. Mēs būsim gatavi!

Paldies, Krister! Tiekamies virsotnēs.

Paldies!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm