Eidukai 12.vieta Pasaules kausa distanču slēpošanā sprinta sacensībās

Latvijas pārstāve Patrīcija Eiduka sestdien Lillehammerē Pasaules kausa posma sacensībās distanču slēpošanā sprinta sacensībās brīvajā stilā ieņēma 12.vietu.

2022. gada 3. decembrī 15:35

Eiduka kvalifikācijā sprinta distanci mēroja trīs minūtēs un 21,25 sekundēs, kvalifikācijas uzvarētājai Emmai Ribomai no Zviedrijas zaudējot 5,35 sekundes.

Vietu turpmākajās sacensībās 54 sportistu konkurencē nodrošināja pirmais trīsdesmitnieks.

Eidukai izdevās pārvarēt arī ceturtdaļfināla barjeru, tajā ieņemot ceturto vietu 1,06 sekundes aiz slēpojuma uzvarētājas zviedrietes Majas Dālkvistas.

Pusfinālā Latvijas slēpotāja finišēja pēdējā sešu sportistu konkurencē, sacensībās ieņemot 12.vietu.

Dubultuzvaru svinēja zviedrietes. Pirmā bija kvalifikācijas uzvarētāja Emma Riboma, kura par 0,17 sekundēm apsteidza tautieti Dālkvistu un par 1,11 sekundēm – norvēģieti Heidi Vengu.

Vīriešu sacensībās, Latvijas sportistiem nestartējot, ātrāko laiku kvalifikācijā sestdien 66 dalībnieku konkurencē sasniedza Norvēģijas slēpotājs Juhanness Klēbo, distanci veicot divās minūtēs un 49,88 sekundēs.

Piektdien Eiduka desmit kilometru distancē ar atsevišķu startu brīvajā stilā ieņēma 11.vietu, sasniedzot karjeras rekordu Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) punktu izteiksmē.

Svētdien, plkst.11.45, Eiduka dosies trasē 20 kilometru distancē ar kopēju startu.