tv3.lv

CAS Antidopinga komisija anulējusi Krievijas biatlonista Ustjugova rezultātus Vankūveras un Soču olimpiskajās spēlēs

Sporta arbitrāžas tiesas (CAS) Antidopinga komisija anulējusi Krievijas biatlonista Jevgeņija Ustjugova rezultātus Vankūveras un Soču olimpiskajās spēlēs, aģentūrai TASS atklāja sportista advokāts Aleksejs Paničs.

2020. gada 27. oktobrī 13:27

Tāpat Ustjugovam anulēti visi rezultāti no 2010.gada 24.janvāra līdz 2013./2014.gada sezonas beigām.

“CAS Antidopinga komisijas lēmums nav galējs un to 21 dienas laikā var pārsūdzēt,” teica Paničs.

Pēc Maskavas antidopinga laboratorijas datu nākšanas gaismā, Starptautiskā Biatlona savienība (IBU) piesprieda Ustjugovam divu gadu diskvalifikāciju. Sportists tiek vainots oksandrolona lietošanā 2013.gada augustā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

20.oktobrī CAS šajā lietā vajadzēja izskatīt apelāciju, taču Covid-19 pandēmijas dēļ tika pārcelta sportista liecības uzklausīšana.

IBU jau iepriekš bija uzsākusi lietu pret Ustjugovu pēc tam, kad tika atrastas neatbilstības sportista bioloģiskajā pasē. Tiesa, aizpērn lieta tika slēgta un Ustjugovs atzīts par nevainīgu, jo viņš pierādīja, ka paaugstināts hemoglobīna līmenis asinīs saistīts ar iedzimtību.

35 gadus vecais Ustjugovs 2010.gadā Vankūverā kļuva par čempionu 15 kilometru distancē ar kopēju startu un izcīnīja sudrabu 4×7,5 kilometru stafetē. Četrus gadus vēlāk Sočos viņš kļuva arī par čempionu stafetē.

Par laika periodu, kurā anulēti Ustjugova rezultāti, viņš varētu zaudēt arī divas pasaules čempionātu sudraba medaļas un vienu Eiropas čempionāta sudraba godalgu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm