tv3.lv

Brotens pēc 29.vietas pirmajā braucienā izcīna negaidītu uzvaru PK sacensībās slalomā

Norvēģijas kalnu slēpotājs Lukass Brotens svētdien izcīnīja uzvaru Pasaules kausa (PK) sacensībās slalomā.

16. janvārī 19:41

Vengenā, Šveicē, notikušajos mačos Brotens pēc pirmā brauciena bija tikai 29.pozīcijā, tādējādi otro braucienu sāka kā otrais. No vēlāk startējušajiem kalnu slēpotājiem neviens viņu neapdzina un 21 gadu vecais norvēģis svinēja savu otro uzvaru karjerā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmā brauciena uzvarētājs, Brotena tautietis Henriks Kristofešsens otrajā braucienā bija līderis, tomēr netrāpīja ceturtajos vārtos pirms finiša un izstājās.

Otro vietu ieguva šveicietis Daniels Jūle, kurš divu braucienu summā uzvarētājam zaudēja 0,22 sekundes, bet vēl septiņas simtdaļas lēnāks bija itālis Džuliāno Racoli. Trīs sekundes aiz goda pjedestāla palika austrietis Fabio Gštreins.

Iepriekš nevienam kalnu slēpotājam nebija izdevies uzvarēt pēc tam, kad viņš ieņēmis 29.vietu pirmajā braucienā. 2007.gadā pēc 27.pozīcijas pirmajā braucienā summā uzvarēja šveicietis Marks Berthods.

“Vēlējos sevi parādīt labāk pēc kļūdas pirmajā braucienā. Pat nezināju, ka ir iespējams uzvarēt. Vengena ir unikāla vieta, kur slēpot, un skatītāji bija pelnījuši šovu,” pēc sacensībām teica Brotens.

Slalomā kopvērtējumā līderpozīciju saglabā svētdien sestajā vietā finišējušais norvēģis Sebastians Foss-Sūlevogs, kurš par 18 punktiem apsteidz Jūli. Tā kā pieci vadošie sportisti šodien nestartēja, tad visu disciplīnu kopvērtējuma augšgalā izmaiņu nav un šveicietis Marko Odermats par 390 punktiem apsteidz norvēģi Aleksanderu Omodu Kildi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sievietes svētdien Zauhenzī, Austrijā, sacentās supergigantā, kur uzvaras laurus plūca itāliete Federika Brinjone, kura izcīnīja 18.panākumu karjerā. Brinjone trasi veica vienā minūtē un 10,84 sekundēs, šveiciete Korīne Zutere bija četras sekundes simtdaļas lēnāka, bet austriete Ariane Rēdlere zaudēja 0,17 sekundes.

Brinjone kļuva par supergiganta kopvērtējuma līderi, par pieciem punktiem apsteidzot savu tautieti Sofiju Godžu, kas sestdien nobraucienā piedzīvoja smagu kritienu un svētdien ieņēma 19.vietu.

Vienu vietu augstāk par Godžu bija slovākiete Petra Vlhova, kura visu disciplīnu summā ir otrā, par 37 punktiem atpaliekot no amerikānietes Mikaēlas Šifrinas, kura šajā nedēļas nogalē nestartēja.

Pasaules kausa sezona turpināsies nākamnedēļ, kad vīri Kicbīelē, Austrijā, divreiz spēkosies nobraucienā un vienreiz slalomā, bet dāmas Kortīnā d’Ampeco, Itālijā, noskaidros labākās nobraucienā un supergigantā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm