Bots/Plūme Sprinta kausa sacensībās izcīna bronzu, brāļi Šici ceturtie

Mārtiņš Bots/Roberts Plūme piektdien eksperimentālajās Sprinta kausa sacensībās kamaniņu sportā ieņēma trešo, bet brāļi Juris un Andris Šici – ceturto vietu.

14. janvārī 16:22

Šici startēja ar otro numuru un finišā ieņēma ceturto vietu, uzvarētājiem – Vācijas ekipāžai Tonijs Egerts/Saša Benekens zaudējot 0,197 sekundes.

Bots/Plūme startēja piektie un finišēja trešie, vāciešiem zaudējot 0,192 sekundes.

Latviešu duetus apsteidza arī Austrijas divnieks Tomass Šteijs/Lorencs Kollers, kurš uzvarētājiem zaudēja 0,098 sekundes.

Aiz latviešiem palika divi Itālijas divnieki – Ludvigs Rīders/Patriks Rastners (+0,216) un Emanuels Rīders/Zimons Kaincvaldners (+0,216).

Startēja 20 divnieki.

Jau ziņots, ka Oberhofā atlēti Sprinta kausā sacenšas jaunā formātā.

Iepriekš Sprinta kausa sacensības tika aizvadītas svētdienās, bet tagad mači notiek piektdien, turklāt tajos piedalās visi kamaniņu braucēji, kas pieteikušies posmam, nevis 15 labākie pamatsacensību dalībnieki. Tāpat sprintā tiek ņemts vērā ne tikai veiktais trases nogrieznis, bet arī starta reakcija, kas tiek summēta kopā ar finiša laiku.

Starptautiskā Kamaniņu sporta federācija (FIL) paziņoja, ka, balstoties uz noteikumiem, šīs sacensības ir tikai testa mači. Tādējādi to rezultāti netiek ņemti vērā Pasaules kausa un arī Sprinta kausa kopvērtējumā. Tomēr balvu fonds ir palicis nemainīgs.