tv3.lv

Ķibermanis ceturtais un Melbārdis sestais pasaules čempionātā bobslejā pēc pirmās sacensību dienas četriniekiem

Latvijas bobsleja pilots Oskars Ķibermanis sestdien pasaules čempionātā Altenbergas trasē četrinieku sacensībās ieņēma ceturto un Oskars Melbārdis – sesto vietu pēc pirmās dienas braucieniem.

2021. gada 13. februārī 19:16

Vadībā ir vācieša Frančesko Frīdriha četrinieks, no kura par 0,38 sekundēm atpaliek austrietis Benjamins Maiers un par 0,71 sekundi Frīdriha tautietis Johanness Lohners.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ceturtais ar 0,82 sekunžu atpalicību no Frīdriha ir Ķibermanis, piektais – kanādietis Džastins Kripss (+0,85) un sestais – Melbārdis (+1,18), kurš par 0,05 sekundēm apsteidz vācieša Kristofa Hāfera ekipāžu.

Pirmajā braucienā par orientieri pārējiem kļuva ar ceturto numuru startējušā vācieša Frančesko Frīdriha rezultāts. Lai arī startā ekipāža nedaudz nokļūdījās sēšanās procesā, aizstūrējot apmales virzienā, finišā sasniegtais laiks 53,78 sekundes bija labākais.

Labāk par Frīdrihu nobrauca un lielāku ātrumu sasniedza austrieša Benjamina Maiera četrinieks, kas no vācieša atpalika tikai par 0,08 sekundēm. Viņu neizdevās apsteigt arī Johannesam Lohneram no Vācijas, Frīdriham zaudējot 0,44 sekundes, bet tobrīd ierindojoties trešajā vietā.

Melbārdis kopā ar stūmējiem Edgaru Nemmi, Lauri Kaufmani un Intaru Dambi startēja ar 11.numuru, nedaudz kļūdījās jau paša trases augšā, taču turpinājumā brauca labi un tobrīd ieņēma septīto vietu, no Frīdriha atpaliekot par 0,73 sekundēm.

Braucienā viņš finišēja astotais, jo viņu apsteidza arī Ķibermanis, kurš ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu startēja priekšpēdējais. Bobs tika iestumts ar trešo ātrāko laiku, taču pēc devītās virāžas bobs saslīdēja un tika iestūrēts apmalē, vēl reizi saslīdot taisnē trases turpinājumā. Ar šādu braucienu Ķibermanis ierindojās sestajā vietā 24 ekipāžu konkurencē, Fridriham zaudējot 0,67 sekundes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Otrajā braucienā tieši pirms Melbārža vienā no pēdējām trases virāžām kļūdījās šveicieša Simona Frīdli četrinieks, kas lika latviešiem gaidīt startu par apmēram piecām minūtēm ilgāk, nekā domāts.

Tomēr Melbārdis veica samērā labu braucienu ar dažām nelielām neprecizitātēm, tobrīd izvirzīdamies pirmajā vietā.

Ķibermanis veica labu braucienu, nedaudz kļūdīdamies vien trases lejasdaļā izejā no 14.virāžas, kas tobrīd deva pirmo vietu.

Pēc Melbārža braukušais Krievijas Bobsleja federācijas (RBF) pārstāvis Rostislavs Gaitjukevičs un vācietis Kristofs Hāfers atkāpās aiz latviešiem, bet Kripss spēja apsteigt vien Melbārdi.

Pirmajā braucienā sportisti startēja secīgi viņu numuriem, kamēr otrajā startēs no 20.vietas līdz pirmajai, bet pēc tam trasē dosies pārējie sportisti. Trešajā braucienā kamanas startēs no pirmās līdz pēdējai vietai pēc diviem braucieniem, bet ceturtajā braucienā ledusrenē brauks no 20.pozīcijas līdz pirmajai, kamēr ārpus divdesmitnieka palikušie sportisti sacensības noslēgs jau pēc trešā brauciena.

Šosezon Pasaules kausā četriniekos notika tikai četras sacensības un visās uzvarēja Frančesko Frīdrihs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm