tv3.lv

Ķibermaņa un Žaļima ekipāžām trešā un piektā vieta Eiropas čempionātā

  Latvijas bobsleja pilotu Oskara Ķibermaņa un Uģa Žaļima divnieku ekipāžas sestdien Vinterbergā izcīnīja attiecīgi trešo un piekto vietu Pasaules kausa ceturtajā posmā, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts.

2017. gada 14. janvārī 21:02

Pie kontinenta meistarsacīkšu godalgas Ķibermanis ticis pirmoreiz karjerā, bet Žaļims pēc pirmā brauciena bija vien astotais, tomēr aizvadīja lielisku otro braucienu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni pirmajā braucienā startēja tikai ar 15.numuru. Kaut sacensības aizritēja sniegainos laikapstākļos, tas neliedza ekipāžai sasniegt trešo labāko rezultātu.

Pirmajā braucienā pārliecinoši labākā bija vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža, finišējot pēc 55,86 sekundēm. Tai 0,36 sekundes zaudēja tautieša Johanesa Lohnera ekipāža, bet Ķibermaņa divnieks bija vēl par 0,07 sekundēm lēnāks, turklāt tikpat ātri braucienu veica arī Krievijas braucēja Alekseja Stuļņeva ekipāža.

Tikmēr Žaļims ar stūmēju Jāni Jansonu startēja tikai ar 20.numuru, bet arī pirmo braucienu veica pietiekami pārliecinoši un Frīdriham zaudēja 0,60 sekundes.

Otrā brauciena starts spēcīga sniega dēļ tika pārcelts par pusstundu, bet pēc tam nokrišņi bija rimušies. Žaļims startēja ātrāk un braucienā sasniedza sesto labāko rezultātu, kas summā ļāva pakāpties uz piekto pozīciju, šo vietu ieņemot arī Eiropas čempionāta ieskaitē.

Savukārt Ķibermanis otrajā braucienā uzrādīja otro rezultātu un apsteidza Stuļnevu, bet nevienu no vāciešiem neapdzina.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sacensībās droši uzvarēja Frīdrihs, kurš par 0,71 sekundi ļoti pārliecinoši apdzina Lohneru, bet Ķibermaņa ekipāža atpalika vēl 0,06 sekundes. Savukārt Žaļims čempionam zaudēja 1,08 sekundes. Ķibermanis uz goda pjedestāla kāpis otro nedēļu pēc kārtas un arī karjerā.

Šajā posmā nestartē Latvijas izlases līderis Oskars Melbārdis, kurš tā vietā izvēlējies braukt Eiropas kausa sacensībās Sanktmoricā, lai cīnītos par Latvijai trešo ekipāžas vietu pasaules čempionātā, kas notiks februārī. Viņš Sanktmoricā, kur nākamnedēļ arī notiks Pasaules kausa etaps, jau guvis divas uzvaras.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm