tv3.lv

Bērziņa/Nemmes ekipāža Siguldā izcīna piekto vietu otrajās Pasaules kausa sacensībās

Latvijas bobsleja pilota Ralfa Bērziņa un stūmēja Edgara Nemmes ekipāža svētdien Siguldā ieņēma piekto vietu Pasaules kausa sezonas otrajās divnieku sacensībās, kurās uzvaras laurus plūca vācieša Frančesko Frīdriha vadītās kamanas.

2020. gada 22. novembrī 18:33

Tikmēr Oskars Ķibermanis kopā ar Dāvi Spriņģi bija astotajā vietā, bet Emīls Cipulis duetā ar Kristu Lindenblatu ierindojās 12.pozīcijā 13 ekipāžu konkurencē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Frīdrihs, kurš startēja kopā ar stūmēju Aleksandru Šilleru, bija nepārspēts abos braucienos, abos no tiem labojot starta rekordu – vispirms 4,78 sekundes un pēc tam 4,75 sekundes.

Otro vietu izcīnīja Johanness Lohners kopā ar Ēriku Franki, savam tautietim divu braucienu summā zaudējot 0,21 sekundi. Tikmēr trešā bija Šveices ekipāža Mihaels Fogts/Sandro Mihels, kas atpalika 0,65 sekundes.

Astoņas sekundes simtdaļas aiz goda pjedestāla palika vācietis Kristofers Hofers, bet vēl vienu sekundes simtdaļu lēnāks bija Bērziņš, kurš par 0,05 sekundēm apsteidza šveicieti Simonu Frīdli. Zīmīgi, ka pirmais piecinieks bija tāds pats, kā sestdienas sacensībās.

Ķibermanis uzvarētājam zaudēja 1,05 sekundes, kas deva astoto vietu, bet Cipulis atpalika 1,42 sekundes un bija 12.pozīcijā.

Līderis pēc pirmā brauciena bija Frīdrihs, kura vadītais bobs finišēja pēc 49,61 sekundes, trīs sekundes simtdaļas lēnāka bija Lohnera ekipāža, bet 0,36 sekundes atpalika Fogts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bērziņš zaudēja 0,41 sekundi un kopā ar Haferu dalīja piekto vietu. Ķibermaņa ekipāža bija vēl desmit sekundes simtdaļas lēnāka, kas deva septīto vietu, bet debitants Cipulis bija 0,96 lēnāki, ieņemot priekšpēdējo vietu starp 13 ekipāžām.

Otrajā braucienā Frīdrihs trasi veica 49,53 sekundēs, Lohners atpalika 0,18 sekundes, bet Fogts – 0,29 sekundes. Bērziņš zaudēja 0,33 sekundes un braucienā bija sestais, Ķibermanis ar 0,54 sekunžu deficītu bija vien 12., bet Cipulis ar 0,46 sekunžu atpalicību bija desmitajā pozīcijā.

Tāpat kā pirmajā posmā sestdien, arī svētdien uz starta stājās 13 ekipāžas, starp kurām trīs bija no Latvijas.

Jau iepriekš bija zināms, ka Dāvis Kaufmanis startēs tikai vienā no diviem etapiem. Ķibermaņa ekipāžā Mikni nomainījis Sprinģis, bet Bērziņam talkā nāks Nemme, tādējādi nestartēs stūmējs Arnis Berbrišs.

Cipulim šī ir debija Pasaules kausa sacensībās. Pagājušajā sezonā viņš pieredzi krāja Eiropas kausā, taču ar augstvērtīgiem rezultātiem neizcēlās.

Lohners sestdien Siguldā pirmajā braucienā uzstādīja jaunu trases rekordu – 49,51 sekunde.

Latvija un Vācija ir vienīgās valstis šajos Pasaules kausa posmos, kurām ir tiesības startēt ar trim ekipāžām.

Posmos nepiedalījās ASV, Kanādas un Lielbritānijas bobslejisti, kā arī Krievijas un Austrijas ekipāžas, jo dažiem šo valstu sportistiem pēc ierašanās Latvijā tika konstatēts Covid-19.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm