tv3.lv

Bendika un Rastorgujevs izcīna desmito vietu pasaules čempionāta jaukto pāru stafetē

Latvijas vadošie biatlonisti Baiba Bendika un Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Estešundā, Zviedrijā, izcīnīja desmito vietu pasaules čempionāta sacensībās jauktajā pāru stafetē.

2019. gada 14. martā 19:07

Par čempioniem tika kronēti norvēģi Marte Ulsbū-Reiselanna un Juhanness Tīngnēss Bē. Norvēģi sašāva visus mērķus un izlietoja sešas rezerves patronas, finišējot pēc 35 minūtēm un 43,2 sekundēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr pie sudraba medaļām tika itāļi Doroteja Vīrere un Lukass Hofers, bet bronzu izcīnīja zviedri Hanna Ēberja un Sebastians Sāmuelsons. Itāļi izmantoja piecas rezerves patronas, bet zviedri astoņas, norvēģiem zaudējot attiecīgi 13,4 un 20,0 sekundes.

Aiz pirmā trijnieka bija Vācija, tālāk sekoja Ukraina, bet pirmo sešinieku noslēdza Krievija.

Bendika un Rastorgujevs visu mērķu sašaušanai talkā ņēma sešas rezerves patronas, finišējot vienu minūti un 34,3 sekundes aiz uzvarētājiem. Trasē latviešiem bija 12. ātrākais solis.

Bendika abās pirmajās ugunslīnijās katrā izmantoja pa divām rezerves patronām, stafeti Rastorgujevam nodot 21.pozīcijā. Rastorgujevs visu mērķu sašaušanai pielietoja vēl divas papildu patronas, taču tas netraucēja Latvijas duetam pacelties uz 13.pozīciju.

Bendika savās nākamajās divās ugunslīnijās šāva bez kļūdām, Latvijai saglabājot 13.pozīciju. Noslēdzošajā etapā Rastorgujevs pirmajā šaušanā aizvēra visus mērķus, kas ļāva pakāpties uz desmito vietu. Pēdējā šaušanā Latvijas biatlonists vēlreiz šāva nekļūdīgi, paceļoties uz devīto vietu, taču nākamie četri sekotāji bija septiņu sekunžu robežās aiz viņa.

Sacensību pēdējā nogrieznī aizritēja sīva cīņa par devīto vietu, kurā Rastorgujevs piekāpās čeham Ondržejam Moravecam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat arī zelta medaļas liktenis izšķīrās pēdējā ugunslīnijā, kurā J.T.Bē bija nekļūdīgs, bet Hofers izmantoja vienu rezerves patrona, tādējādi kavētais laiks itāļiem liedza cīnīties par čempiontitulu.

Pasaules čempionāta turpinājumā sestdien stafetēs sacentīsies kungi un dāmas, kamēr svētdien būs abi masu starti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm