tv3.lv

Bendika piecu kilometru brīvā stila disciplīnas kvalifikācijā pasaules čempionātā distanču slēpošanā izcīna uzvaru

Latvijas biatloniste Baiba Bendika trešdien Vācijā pasaules čempionātā distanču slēpošanā piecu kilometru brīvā stila disciplīnas kvalifikācijā ar intervālu startu izcīnīja uzvaru.

2021. gada 24. februārī 13:23

Bendika distanci mēroja 11 minūtēs un 48,3 sekundēs. Viņa par 24,3 sekundēm apsteidza Taizemes pārstāvi Karenu Čanlongu, bet Katja Galstjana no Armēnijas iepalika minūti un 5,9 sekundes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bendika par savu sniegumu nopelnīja 122,49 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) ranga punktus.

Divas minūtes un 0,02 sekundes Bendikai zaudēja Kitija Auziņa, kura ierindojās septītajā vietā un nopelnīja 258,25 FIS punktus.

Vēl viena Latvijas pārstāve Samanta Krampe uzvarētājai zaudēja nedaudz vairāk par divām minūtēm un 35 sekundēm, ieņemot devīto vietu. Šāds sniegums viņai ļāva nopelnīt 300,61 FIS punktu.

Vadošajā piecpadsmitniekā iekļuva arī Estere Volfa, kurai divu minūšu un 45,8 sekunžu deficīts ļāva ieņemt 14.vietu. Viņa nopelnīja 309,76 FIS ranga punktus.

Kvalifikācijas sacensībās dāmu konkurencē piedalījās 43 sportistes.

Finālsacensības, kurās sportistes brīvajā stilā mēros desmit kilometrus, notiks 2.martā. No kvalifikācijas finālā iekļuva desmit ātrākās slēpotājas.

Vēlāk desmit kilometru kvalifikāciju aizvadīja arī vīri, kur Latviju pārstāvēja Artūrs Lule, Ilvars Bisenieks, Niks Saulītis un Lauris Kaparkalējs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ātrākais kvalifikācijā bija Taizemes pārstāvis Marks Čanglongs, kurš distanci mēroja 24 minūtēs un 23,8 sekundēs. Viņš par 29,4 sekundēm apsteidza jaunzēlandieti Kempbelu Raitu, kamēr Martins Mollers no Dānijas zaudēja 53,2 sekundes.

No Latvijas sportistiem vislabāk veicās Kaparkalējam, kurš līderim zaudēja vienu minūti un 57,6 sekundes, ierindojoties devītajā vietā. Pozīciju zemāk ar divu minūšu deficītu bija Saulītis.

Kaparkalējs nopelnīja 155,68 FIS ranga punktus, bet Saulītim 156,99 punkti.

Tikmēr Bisenieks līderim zaudēja divas minūtes un 53,1 sekundi, kas ļāva ieņemt 24.vietu, kamēr Lule iepalika trīs minūtes un 56,1 sekundi, ieņemot 38.pozīciju. Pirmais no viņiem ieguva 186,01 punktu, bet Lule nopelnīja 220,44 punktus.

Vīru konkurencē kvalifikācijā piedalījās 86 sportisti, bet finišu sasniedza 85.

Finālsacensības paredzētas 3.martā.

Ceturtdien pasaules čempionātā paredzētas sprinta kvalifikācijas un sprinta finālsacensības.

Pasaules čempionāts Vācijā norisināsies līdz 7.martam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm