Aparjods izcīna otro vietu EČ kamaniņu sportā un pirmo reizi trešo vietu PK kopvērtējumā

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods sestdien Sanktmoricas trasē Šveicē Pasaules kausa (PK) posmā kamaniņu sportā, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts (EČ), izcīnīja otro vietu, PK kopvērtējumā kā pirmais latvietis izcīnot trešo vietu.

22. janvārī 16:08

Divu braucienu summā ātrākais bija austrietis Volfgangs Kindls, kurš finišēja divās minūtēs un 10,246 sekundēs.

Aparjods otrajā braucienā uzņēma lielu ātrumu jau trases augšdaļā un uzlaboja savu pirmā brauciena laiku par gandrīz sekundes desmitdaļu, austrietim piekāpjoties vien 0,021 sekundi. Labāko trijnieku noslēdza uzvarētāja tautietis Niko Glairšers, kurš Kindlam zaudēja 0,300 sekundes.

Dārznieks otrajā braucienā, pieļaujot vairākas nelielas kļūdas, tāpat spēja uzlabot finiša laiku, trasi veicot par trīs sekundes simtdaļām ātrāk nekā pirmajā braucienā un no uzvarētāja atpaliekot 1,031 sekundi.

Bērziņam neveicās otrajā braucienā. Viņš kļūdījās vairākas reizes, un divu braucienu summā ātrākajam braucējam piekāpās 1,212 sekundes.

Kopvērtējumā Pasaules kausā uzvarēja vācietis Johanness Ludvigs ar 871 punktu, otro vietu izcīnīja austrietis Kindls ar 791 punktu, bet trešo vietu ieņēma Aparjods, kurš sezonas gaitā izcīnīja 691 punktu.

Pasaules kausa devītajam posmam pietikušies 125 sportisti no 25 valstīm. Svētdien spēkosies sievietes un būs komandu stafete.

Sieviešu konkurencē svētdien Latviju pārstāvēs Kendija Aparjode, Sigita Bērziņa, Elīza Tīruma un Elīna Ieva Vītola.