tv3.lv

Latvijas volejbolisti Eiropas Zelta līgā zaudē Beļģijai, volejbolistes Sudraba līgā piekāpjas Bosnijai un Hercegovinai

Latvijas vīriešu volejbola izlase piektdien ar zaudējumu sāka Eiropas Zelta līgas turnīru. Latvijas volejbolisti Tartu ar 1-3 (25:19, 16:25, 14:25, 21:25) piekāpās Beļģijai.

2021. gada 29. maijā 8:50

Pamatsastāvā laukumā devās Toms Švans, Kristaps Šmits, Edvīns Skrūders, Gustavs Freimanis, Kristaps Platačs un Atvars Ozoliņš, kā arī “libero” Ingars Ivanovs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmajā setā Latvija pēc līdzīga sākuma panāca 6:3, bet pēc Atvara Ozoliņa uzbrukuma 9:4 vadību. Šādam pārsvaram saglabājoties visu setu, pēc Ozoliņa uzbrukuma Latvija uzvarēja setā ar 25:19.

Divus nākamos setus pārliecinoši uzvarēja beļģi. Otrajā setā pēc līdzīga sākuma beļģi arvien palielināja savu pārsvaru, uzvarot ar 25:16, bet trešajā beļģi jau no sākuma ieguva 3:0 vadību, tomēr lielāku pārsvaru Beļģija guva vien seta otrajā pusē, pēc 15:12 savā labā gūstot septiņus punktus pēc kārtas un uzvarot setu ar 25:14.

Ceturtajā setā cīņa bija sīvāka. Latvija panāca 7:5, taču drīz rezultāts atkal bija līdzīgs. Pēdējo reizi neizšķirts šajā mačā bija, rezultātam esot 15:15, bet beigas setam labāk aizvadīja Beļģija – 25:21.

Latvijas izlasē Šmits guva 17 punktus, trīsreiz punktu gūstot blokā. Desmit punktus guva Ozoliņš, astoņus – Platačs, septiņus – Freimanis, sešus – Švans. Beļģiem ar 20 punktiem izcēlās Sams Dero, kurš guva pa trim punktiem ar “eisiem” un blokā.

Par spīti iespaidīgajam rezultātam otrajā un trešajā setā Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls palika apmierināts ar pirmo Zelta līgas maču.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Pēc uzvarētā pirmā seta pasliktinājās servju uzņemšana, un mēs regulāri ļāvām pretiniekiem gūt triju – četru punktu sērijas. Kopējā spēlē pretinieki tomēr ir labāki, jo ne velti viņi ir trešajā vietā Eiropas reitingā. Otrā tempa spēlētāji viņiem ir ļoti labi, kaut gan arī mūsējie labi šodien nospēlēja. Pretinieki pāris reizes mūs nobloķēja, pāris reizes netverami uzservēja, pāris reizes setā mazāk par mums izsita bumbu autā – tā arī ir tā starpība. Šī bija tāda darba spēle, un vairāk vai mazāk esmu apmierināts,” Latvijas Volejbola federācija (LVF) citē Kēla teikto.

Treneris uzteica Latvijas volejbolistu servi, uzbrukumus “paipā”, Freimaņa saspēli ar Skrūderu, bet no uzlabojamajām lietām minēja servju uzņemšanu un kļūdu daudzumu.

Visa uzmanība pirms Tartu posma tika veltīta Beļģijas izlasei, tāpēc par rītdienas maču ar Igauniju domāts vēl netika. Pēc pirmās sacensību dienas vērtējot komandu spēku samērus, treneris atzīmēja, ka visticamāk Igaunija un Beļģija grupā cīnīsies par pirmo vietu.

“Varbūt varam sagādāt kādu patīkamu pārsteigumu. Un, ja apmēram turpinām tā spēlēt kā šodien, ja likvidējam šodienas otrā un trešā seta trūkumus, tad pret spāņiem šeit varam spēlēt kā līdzīgs ar līdzīgu,” stāstīja Kēls.

Latvijas sieviešu izlase volejbolā piektdien Zenicā ar zaudējumu mājiniecēm debitēja Eiropas Sudraba līgas turnīrā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas sieviešu izlase volejbolā olimpiskā čempiona Pāvela Seļivanova vadībā Eiropas Sudraba līgas turnīrā piekāpās Bosnijai un Hercegovinai ar 0-3 (19:25, 20:25, 18:25).

Latvijai vēsturisko spēli sāka Elvita Dolotova, Ingrīda Šveigere, Lāsma Ozola, Vlada Pridatko, Paula Nikola Ņečiporuka, Anna Rīta un “libero” Kristīne Kramēna, bet vēlāk laukumā devās 11 no 13 spēlei pieteiktajām volejbolistēm, malā paliekot vien Paulai Katrīnai Krustkalnei un “libero” Elīnai Zvaigznei.

Latvijas komandā rezultatīvākā bija Anija Jurdža, kura laukumā devās uz maiņu. Viņai desmit punkti. Astoņus punktus guva Paula Ņečiporuka, piecus – Ozola. Pretiniecēm 17 punktus guva Dajana Boškoviča, bet 12 – Imana Isanoviča.

“Visos trīs setos sākumā ļāvām pretiniecēm izvirzīties vadībā, seta vidū pietuvojāmies, bet galotnē atkal kaut kas pietrūka. Teiktu, ka galotnēs vajadzēja pacīnīties vairāk,” sarunā ar Latvijas Volejbola federāciju (LVF) cīņu komentēja Latvijas rezultatīvākā spēlētāja Anija Jurdža.

“Šodien bosnietēm bija laba serve, un mums piekliboja servju uzņemšana. Arī uzbrukumā viņas bija labākas, jo nevarējām nospēlēt aizsardzībā,” teica Jurdža. “Ar savu spēli šodien esmu apmierināta, man pašai patika,” vaicāta par savu sniegumu, saka Anija. “Serve bija laba, arī uzbrukumā, manuprāt, labi nospēlēju. Blokā bija labi, kaut arī vajadzēja vēl labāk.”

Sestdien Latvijas volejbolistes Eiropas Sudraba līgas A grupā gaida spēle ar Portugāli, svētdien – ar Igauniju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm