tv3.lv

Vieglatlēts Karpinskis par neveiksmīgo PČ telpās: Iegūtā pieredze tiešām ļoti daudz ir devusi

Austris Karpinskis ir 19 gadus vecs vieglatlēts no Rīgas. Sportists specializējas 400 metru sprintā, tajā sasniedzot cienījamus rezultātus Latvijas un Eiropas līmenī. Marta sākumā Austris ieguva iespēju startēt pasaules čempionātā vieglatlētikā telpās Anglijas pilsētā Birmingemā, taču diskvalifikācijas dēļ mājās nācās atgriezties bez rezultāta.

2018. gada 20. martā 17:30

Uzaicinājumu piedalīties čempionātā vieglatlēts saņēma tikai neilgi pirms tā sākuma. Sacensību noteikumi nosaka, ja neviens valsts sportists nav kvalificējies čempionātam, katra valsts čempionātā var pieteikt vienu dalībnieku skriešanas disciplīnās, izņemot 800 metru distanci. Sākotnēji Latvijas Vieglatlētikas savienība iespēju piedalīties piedāvāja Latvijas rekordistam 3000 metru skrējienā Uģim Jocim, tomēr sportists atteicās no dalības nelielās traumas dēļ. Nākamais rindā bija Austris.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Sēdēju mājās, gatavojos nākamās dienas lekcijām. Trenere piezvana un saka: Klau, tev ir iespēja braukt uz PČ telpās. Es biju mēms, sēdēju pie klausules un šokēts klausījos, ” uzaicinājuma saņemšanas brīdi raksturo Austris.

Ziemas sezona bija nesen noslēgusies, līdz ar to sportistam bija jāatsāk trenēties. “Trenere uzreiz teica, ka sāksim gatavoties, forma pēc sezonas vēl nebija pazaudēta. Veselība bija laba un es biju gatavs. Nebiju simtprocentīgi, bet sezonas gaitā savā veidā biju gatavojies,” atzīst sportists.

Gatavošanās čempionātam aizritēja bez problēmām, taču nokļūšana tā norises vietā, Birmingemā, radīja sarežģījumus. Uz turieni komanda lidoja caur Amsterdamu, taču tehnisku problēmu dēļ Nīderlandes galvaspilsētā nācās uzturēties ilgāk, krietni izbojājot sportista plānus.

“Tas uzdzina stresu, jo tas nozīmē, ka jāaizbrauc, kaut kā jāpaspēj iesildīties pēkšņi un nākamajā dienā jau sacensības,” skaidro Karpinskis.

Priekšskrējienā, kurā startēja Austris, visiem dalībniekiem bija krietni augstāki rezultāti. Tas šokējis sportistu, tomēr piešķīra papildus motivāciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Latvijā retais tā skrien, precīzāk tikai viens, un tas neesmu es. Šie rezultāti mani motivēja, es nekad nebiju ar tādiem cilvēkiem vienā skrējienā skrējis. Es zināju, ka ar šādu konkurenci es varētu izspiest visu no sevis un sasniegt augstāku personīgo rezultātu, ” stāsta vieglatlēts.

Pirmais pārsteigums bija skrējiena startā, kad par pāragru startu diskvalificēja vienu no skrējiena favorītiem, katarieti Haronu.  “Viņa pāragrais starts visus izsita no sliedēm. Tu vairs nevari ielikt sevi tajos rāmjos, kuros tu biji sevi iebīdījis pirms skrējiena,” uzskata Austris.

Pats skrējiens izdevās ļoti veiksmīgs, sportists pašā finišā izcīnīja otro vietu, kas ļautu nodrošināt vietu pusfinālā. “Skrējiena laikā es sapratu, ka tiešām varu ar viņiem konkurēt. Tas arī izdevās, parādīt to, uz ko esmu spējīgs, apskrienot viņus skrējienā,” savu sniegumu komentē Karpinskis.

Personīgais rekordu Karpinskis uzlaboja par 0,84 sekundēm, tas pārsteidzis arī pašu sportistu. “Trakums. Mani pilnīgi nošokēja tas mirklis pēc finišēšanas un skats uz tablo, viss apstājās. Īstie apstākļi, īstais skrējiens, konkurenti tiešām pavilka uz priekšu,” spriež sprinteris.

Prieki bija īsi, jo neilgi pēc finiša visi skrējiena dalībnieki tika diskvalificēti,  jo visi skrējēji pamanījās uzkāpt no savu celiņu iekšējās līnijas. Austris diskvalifikācijas faktu uzzināja no savas treneres.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Viss prieks izplēnēja, šoks pārtop par pilnīgu neizpratni, par to, kas ir noticis. Jutos slikti, ka esmu to izdarījis, tomēr tas mierinājums bija tāds, ka visus diskvalificēja. ”

Pusmēnesi pēc starta emocijas ir norimušas, un sportists uz pieredzēto skatās pozitīvi.

“Esmu priecīgs, ka man tika dota iespēja piedalīties tāda līmeņa sacensībās un pārstāvēt Latvijas valstsvienību. Iegūtā pieredze tiešām ļoti daudz ir devusi.”

Jūlijā Somijā norisināsies U20 pasaules čempionāts, tomēr vecuma dēļ Austris tajā piedalīties nevarēs.  “Esmu iekritis gadā, kad, kamēr citiem ir divas reizes iespēja startēt, tad man bija viena iespēja.”, vilšanos pauž Austris. (2016.gada U20 pasaules čempionātā Austris piedalījās 4x400m stafetē, taču ši gada čempionātā piedalās 1999. un 2000.gadā dzimušie sportist- aut.)

Tas sportista motivāciju nemazina un ar lielām cerībām tiek gaidīts 2019.gadā notiekošais Eiropas čempionāts U23 vecuma grupā, kuram jāmēģina kvalificēties.

“EČ ir ļoti augsta līmeņa mači, ja es esmu spējīgs telpās izskriet tādu rezultātu, varbūt ar liela darba ieguldīšanu normatīvs paliek tikai normatīvs, tas paliek par robežu, kura tikai jāpārkāpj. Darīsim visu, kas ir mūsu spēkos, ” optimistisks ir perspektīvais sportists.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Paralēli sportam, Austris studē mārketingu Rīgas Stradiņa universitātē. Sportists atzīst, ka sporta un studiju apvienošana nav tas vieglākais, taču tiek darīts viss iespējamais. Nākotnē vieglatlēts cer apvienot karjeras abās jomās. “Mārketings, reklāma, tas varētu palīdzēt arī vieglatlētikas attīstībā, ” uzskata Austris.

 

 

 

 

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm