tv3.lv

Traģēdija Ķīnā: vētrā un aukstumā gājis bojā 21 ultramaratona dalībnieks

Ķīnas ziemeļrietumos, Dzjintai provinces kalnos, negaidīti krasi pasliktinoties laikapstākļiem, gājis bojā 21 ultramaratona dalībnieks, svētdien ziņo Ķīnas valsts mediji.

2021. gada 23. maijā 14:28

Sacīkstes kalnainajā apvidū, tā dēvētajā Dzeltenās upes Akmens mežā, sestdien sākās siltā un saulainā laikā, arī prognozes nesolīja būtisku temperatūras kritumu, un lielākā daļa dalībnieku 100 kilometru garajā ceļā devās, pavisam viegli ģērbušies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču drīz pēc pusdienlaika, distances posmā starp 24. un 32.kilometru, tā dēvētajā Dzeltenās upes Akmens mežā, viņus pārsteidza vētra ar lietusgāzēm un krusu, un gaisa temperatūra nokritās tuvu nullei, vēsta Ķīnas oficiālā ziņu aģentūra “Siņhua”.

Sacīkstes tika apturētas, bet daļa skrējēju, pārsaluši un pārguruši, atradās stāvā un grūti pieejamā distances posmā. Meklēt pazudušos dalībniekus tika nosūtīti aptuveni 700 glābēji, bet ar autotransportu nebija iespējams piekļūt distancei tālāk par 24.kilometru.

Tikai daži no 172 ultramaratona dalībniekiem bija paņēmuši līdzi siltāku rezerves apģērbu kārtu, daudziem nebija pat ārkārtējiem apstākļiem paredzētās segas, kas saskaņā ar noteikumiem ir obligāta, bet, kā atzinuši izdzīvojušie, spēcīgā vēja dēļ nepalīdzēja arī šīs segas.

Kā liecina dalībnieku sūtītās īsziņas, daļa skrējēju palika guļam, pakrituši bez spēka, bet aptuveni pussimtam izdevās patverties nelielā koka būdā.

Glābšanas operācija tika atzīta par beigušos, kad glābēji rīta agrumā atrada mirušu pēdējo par pazudušu uzskatīto skrējēju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bojāgājušo skaitā ir arī Ķīnas garo distanču elites skrējēji, tai skaitā daudzu ultramaratonu uzvarētājs Ļans Dzjins un Ķīnas 2019.gada paralimpisko spēļu čempions Huans Guaņjuņs.

Par ultramaratona rīkošanu atbildīgās Baijiņas pilsētas mērs izteicis līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem. Sākta izmeklēšana par notikušā apstākļiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm