tv3.lv

Siksnis: Dimanta līgas pirmajā posmā sacentīsies septiņi Tokijas olimpiskie čempioni

Dimanta līgas 13.sezonā, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, būtiskas izmaiņas nav paredzētas – pasaules labākie atlēti 32 discilīnās (pa 16 dāmām un kungiem) vairākos posmos noskaidros tos, kuri septembrī finālturnīrā cīnīsies par uzvarētāja titulu kopvērtējumā.

12. maijā 14:16

Organizatoriem raizes joprojām sagādā Covid-19. Stingro ieceļošanas noteikumu dēļ, jau trešo gadu nācies atcelt Ķīnā paredzētos divus sacensību posmus, to vietā iekļaujot mačus Polijas pilsētā Hožovā. Tur augusta sākumā plānotas Ķīnas sacensību posmos paredzētās disciplīnas, bet precīzāku informāciju rīkotāji sola vēlāk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tehniskajās disciplīnās šogad nelielas izmaiņas – visi dalībnieki veiks piecus piegājienus, bet trīs labākie tiks pie vēl vienas iespējas uzlabot savu rezultātu. Par uzvarētāju kļūs labākā rezultāta īpašnieks, nevis tas, kuram labāks sasniegums tieši sestajā mēģinājumā.

Tāpat kā pagājušajā sezonā, visās disciplīnās nav vienāds kvalifikācijas posmu skaits, bet to ir ne mazāks par četriem.

Finālsacensībām septembra sākumā kvalificēsies sportisti ar lielāko punktu skaitu kopvērtējumā. Finālposma uzvarētājs saņems īpašo dimanta trofeju, ielūgumu uz nākamo Pasaules čempionātu, kā arī 30 000 ASV dolāru. Par uzvaru DL posmā paredzēti 10 000 dolāru, bet pie prēmijām tiek arī citi labākie katrā disciplīnā.

Pirmie septiņi DL posmi šogad plānoti līdz jūnija otrajai pusei, kad noslēdzas kvalifikācija uz jūlija beigās no pagājušā gada pārcelto Pasaules čempionātu vieglatlētikā. To pirmoreiz vēsturē rīkos ASV, bet Jūdžinas DL posms maija beigās būs kā laba sagatavošanās uz PČ. Dimanta līgas noslēdzošie četri kvalifikācijas posmi un sezonas kulminācija divu dienu sacensībās paredzēta augustā un septembra sākumā.

2022.gada pirmās DL sacensības Dohā pulcēs izcilus dalībniekus, starp kuriem būs septiņi Tokijas olimpisko spēļu čempioni, kā arī medaļnieki no PČ, pasaules rekordisti. Ar milzīgu interesi tiek gaidīts zviedru kārtslēcēja Armanda Duplanta starts, kurš aizvadīto gadu laikā vairākkārt labojis pasaules rekordu. Ne mazāk aizraujošas solās būt augstlēcēju sacensības, kur plecu pie pleca cīnīsies abi zelta medaļnieki no Tokijas spēlēm – katarietis Baršims un itālietis Tamberi, tāpat izcils dalībnieku sastāvs 400 metru barjerās kungiem un 200 m sprintā dāmām un kungiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm