tv3.lv

Palameika: Šosezon centīšos sagādāt pārsteigumus

Latvijas labākā šķēpmetēja Madara Palameika šosezon centīsies sagādāt pārsteigumus, sarunā uzsvēra vieglatlēte.

2017. gada 27. janvārī 13:33

Palameika 2016.gada sezonā izcīnīja uzvaru Dimanta līgas kopvērtējumā šķēpmešanā, kā arī laboja Latvijas rekordu. Savukārt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs viņa ierindojās desmitajā pozīcijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto Madara Palameika

“Pagājušais gads man bija ļoti aizraujošs uz dažāds. Šī bija viena no manām labākajām sezonām, neskatoties uz olimpisko neveiksmi. Lai gan tā ir vēl viena pieredze, nesauksim to par neveiksmi, jo cienu katru savu rezultātu,” uzsvēra Palameika.

Kā atgādināja talsiniece, Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs viņai pietrūka mazliet veiksmes.

“Metienu ziņā izdarīju visu, vienā varbūt nedaudz nepaveicās. Pietrūka veiksmes, jo turpat tuvumā [vadošajām sportistēm] vien biju. Neuzskatu, ka biju sliktā formā vai noskaņojumā,” atcerējās šķēpraide.

Kā skaidroja Palameika, viņai atbildīgākajos brīžos ir grūti saņemties un pierādīt sevi no labākās puses, jo no šķēpmetējas gaida ne tikai viņa pati, bet arī visi pārējie.

“It sevišķi lielākajās sacensībās – no tevis gaida visa valsts, pasaule, fani. Tad arī notrīc kāja, lai gan tas dažreiz ir tas, kas pamudina nostartēt vēl labāk. Tomēr ne vienmēr tās ir veiksmīgākās dienas. Gribu, lai cilvēki nedomā, ka cenšamies mazāk vai esam bailīgāki. Tās vienkārši ir apstākļu sakritības,” skaidroja Palameika.

Gaidāmajā sezonā latviete cer uz jauniem panākumiem.

“Šis gads man varētu būt sev pārsteidzošs. Ar katru gadu sevi arvien vairāk motivēju. Uz jauno sezonu skatos ar cerībām. Jaunajā sezonā centīšos sagādāt pārsteigumus un ceru, ka arī līdzjutēji nebaidīsies no sīvas cīņas starp konkurentēm. Protams, pasaules čempionātā izvirzīšu sevi visaugstākos mērķus, jo vienmēr eju uz pilnu banku,” atzīmēja šķēpmetēja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ceturtdien norisinājās pērnā gada labāko Latvijas vieglatlētu apbalvošana, šo godu iegūstot daudzcīņniecei Laurai Ikauniecei-Admidiņai un šķēpmetējam Zigismundam Sirmajam.

“Lai gan biju pretendente uz Latvijas labākās vieglatlētes balvu, man nav žēl, ka šī balva tika Laurai. Katrs pretendents ir pelnījis to iegūt, jo ir labi rezultāti un panākumi. Tiem, kuri lemj par labāko, varētu būt žēl kādam neiedot, jo balva jau tiek tikai vienam sportistam,” secināja Palameika.

Palameikai piederošais Latvijas rekords šķēpa mešanā ir 66,18 metri, kas tika sasniegts Dimanta līgas noslēdzošajā posmā, kurā latviete nodrošināja uzvaru kopvērtējumā. Zīmīgi, ka ar 66,18 metriem horvātiete Sara Kolaka šovasar tika kronēta par Riodežaneiro olimpisko spēļu čempioni.

Iepriekšējo reizi rekordu Palameika laboja 2014.gada 26.jūnijā, kad Jāņa Lūša kausu izcīņā Jelgavā šķēpu meta 66,15 metru tālumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm