tv3.lv

Latvijai un Palameikai liela diena – Madarai izšķirošs brīdis par uzvaru Dimanta līgas kopvērtējumā

Latvijas šķēpmetēja Madara Palameika piektdien dosies cīņā par vēsturisku panākumu – uzvaru Dimanta līgas kopvērtējumā! 18:30 kanāls Viasat Sport Baltic ekskluzīvi pārraidīs Dimanta līgas šķēpmešanas sacensības, bet vēlāk vakarā izšķirošie mači arī citās Dimanta līgas disciplīnās.

2016. gada 9. septembrī 9:37

Latvijas rekordiste Madara Palameika pašlaik ir pārliecinoša DL līdere un, neskaitot latvieti, par uzvaru kopvērtējumā cīnās vēl tikai viena cita sportiste – Ketrina Mičela no Austrālijas. Palameika šosezon ir startējusi visos sešos aizvadītajos DL posmos, trijos no tiem – Rabātā, Birmingemā un Lozannā – izcīnot uzvaras. Romā latviete izcīnīja otro vietu, Monako ieņēma ceturto pozīciju, bet pieticīgākais rezultāts Latvijas šķēpmetējai bija pirmā posma sacensībās Dohā, kur viņa palika 7.vietā. Austrāliete Mičela šosezon DL startējusi piecos posmos no sešiem.Trīs reizes izcīnīta otrā, vienreiz – trešā vieta, bet sliktākais rezultāts Mičelai bija iepriekšējā posma sacensībās Lozannā, kur ieņemta 4.vieta. Pirms sezonas pēdējā posma, Palameiku un Mičelu šķir 14 punkti. Tas nozīmē, ka Mičelai, lai apsteigtu Palameiku kopvērtējumā, nepieciešama tikai un vienīgi uzvara sacensībās Briselē, turklāt Palameikai jābūt zemāk par 4.vietu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēteris Siksnis, Viasat Sport Baltic komentētājs:

“Neapšaubāmi, sacensības Briselē Palameikai ir kas krietni vairāk par vienkārši svarīgām sacensībām. Uzvara Dimanta līgā būtu kā kompensācija par neveiksmi Rio spēlēs un Eiropas čempionātā. Protams, šāds panākums būtu izcils ieraksts Latvijas sporta vēsturē, jo nevienam citam mūsu sportistam iepriekš nav izdevies uzvarēt DL kopvērtējumā. Pilnīgi droši var prognozēt, ka austrāliete šiem mačiem būs motivēta īpaši. Viņai šosezon DL nav uzvaru, bet visos posmos, izņemot vienu, viņa bijusi labāko trijniekā. Briseles posmā nolēmusi nestartēt spēcīgā DĀR sportiste Viljoena, kurai kopvērtējumā ir tikai viens punkts mazāk kā Mičelai. Lai arī Viljoena būtu konkurente gan Palameikai, gan Mičelai, lielāka ieguvēja varētu būt austrāliete. Lai vai kā, viss šobrīd ir tikai un vienīgi pašas Madaras rokās!”

Neskaitot šķēpmešanu sievietēm, Dimanta līgā piektdien tiks noskaidroti vēl deviņu citu disciplīnu sezonas uzvarētāji, kuri katrs saņems 40 000 dolāru balvu. Īpaši tiek gaidīta divkārtējās Olimpiskās čempiones jamaikietes Elaines Tompsones un nīderlandietes Dafnes Šipersas duelis 100m skrējienā, kurā tad arī noskaidrosies sezonas kopvērtējuma uzvarētāja. Vīriešu augstlēkšanā par kopvērtējuma uzvaru cīnīsies pat četri titulēti sportisti, bet vēl citās disciplīnās uz uzvaru kopvērtējumā pretendē divi vai vairāki sportisti. Kungiem DL sezonu noslēdzošajā posmā Briselē paredzētas sacensības 200m, 800m, 1500m, 3000 m/šķ, 110m/b, kā arī diska mešanā un augstlēkšanā. Dāmām 100m, 400m, 5000m, 400m/b, kā arī šķēpmešanā, trīssoļlēkšanā un kārtslēkšanā.

Dimanta līga vieglatlētikā kanālā Viasat Sport Baltic:

Piektdien, 9.septembrī

18:30 Dimanta līga vieglatlētikā. Šķēpmešana

21:00 Dimanta līga vieglatlētikā. Brisele

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm