tv3.lv

Ikauniece nestartēs Tokijas olimpiskajās spēlēs

Latvijas daudzcīņniece Laura Ikauniece nestartēs šovasar gaidāmajās Tokijas olimpiskajās spēlēs, pirmdien apstiprināja Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) vadītāja un galvenā ārste Līga Cīrule.

2021. gada 14. jūnijā 18:54

Latvijas olimpiskās delegācijas vadītājs Kārlis Lejnieks pirmdien uzdeva Cīrulei noskaidrot vieglatlētes Ikaunieces gatavību startam Tokijas olimpiskajās spēlēs. Lejnieks šādam solim par labu nosliecies, ņemot vērā Ikaunieces ilgo rehabilitācijas procesu pēc gūtajām traumām un operācijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lēmums par nestartēšanu ticis pieņemts pirmdien, kad Cīrule sazinājusies ar Ikaunieci. Sportistei problēmas joprojām sagādā vairākas reizes operētais ceļgals, tāpēc pieņemts lēmums nepiedalīties olimpiskajās spēlēs, lai vieglatlēte varētu nākotnē turpināt savu karjeru.

“Pēc ļoti smagiem diviem treniņu gadiem, ejot pretī olimpiskajām spēlēm, esmu izgājusi cauri trīs smagām operācijām un rehabilitācijas procesam. Pēdējais gads nav ļāvis man sasniegt tos mērķus, kurus sev biju izvirzījusi,” paziņojumā sociālajā vietnē “Facebook” raksta Ikauniece.

Ņemot vērā, ka rehabilitācijas process vēl nav noslēdzies, sportistei nedrīkst trenēties, kas attiecīgi traucētu sasniegt augstākos rezultātus olimpiskajās spēlēs.

“Tāpēc kopīgi pieņemtais, smagais, taču pamatotais lēmums ar LOV vadītāju Līgu Cīruli un LOK ir nepiedalīties Tokijas olimpiskajās spēlēs. Diemžēl šajā situācijā brauciens uz Tokiju būtu tikai braukšanas pēc, un tas liktu vilties olimpiskajai komitejai, vieglatlētikas federācijai, maniem atbalstītājiem un galvenokārt man pašai, jo esmu sev uzstādījusi augstus mērķus. Lēmums nav bijis viegls, bet šobrīd prioritāte ir atgūt veselību,” raksta Ikauniece.

Ikauniece ir 2015. gada pasaules čempionāta Pekinā bronzas medaļniece un 2012. gada Eiropas meistarsacīkšu sudraba ieguvēja.

Augstākā vieta olimpiskajās spēlēs ir 2016. gadā Riodežaneiro izcīnītā ceturtā pozīcija.

Ikauniecei pieder Latvijas rekords septiņcīņā (6815 punktu) un pieccīņā telpās (4701 punkti).

2015. un 2016. gadā vieglatlēte atzīta par Latvijas labāko sportisti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm