Gatava savam lielākajam izaicinājumam – "Sporta sarunās" viesojas Latvijas vieglatlētikas pērle Agate Caune

Portāla “tv3.lv” rubrikā “Sporta sarunas” šoreiz viesojas Latvijas vieglatlētikas pērle Agate Caune, kura pastāstīja par veiksmīgo Eiropas U20 čempionātu, gaidāmo startu pasaules čempionātā un nākotnes lielāko ieceri.

Agate vieglatlētikas pasaulē nonāca veselības apsvērumu dēļ un tajā trenējas jau kopš astoņu gadu vecuma. Agate aptuveni līdz 12 gadiem bija izmēģinājusi vairākas vieglatlētikas disciplīnas, bet īsto un vienīgo tā arī neatrada.

Vēlāk Agate sāka apzināties, ka viņai piemīt lielas izturības spējas nevis ātruma īpašības, tāpēc šobrīd specializējas garo distanču skriešanā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jaunajai vieglatētei Agatei padevusies fenomenāla sacensību vasara. Rekordi krituši viens pēc otra – vispirms jūlijā jaunā sportiste piedzīvoja debiju Dimanta līgā un 3000 metru distancē pārspēja leģendas Jeļenas Prokopčukas 2006. gada uzstādīto rekordu.

Pēc tam sekoja vēl viens rekords – Latvijas čempionātā Agate laboja savu personīgo rekordu 1500 metru distancē.

Turpinājumā sekoja fenomenālais Eiropas U20 čempionāts. Agate meistarsacīkstēs turpināja savu dominanci un triumfēja 3000 metru distancē. Dienu vēlāk izdevās vēlreiz pārsteigt Eiropu un Agate izcīnīja uzvaru 5000 metru skrējienā, kurā tika uzstādīts atkal jauns rekords.

“Esmu ļoti priecīga un gandarīta par paveikto abas distancēs. 5000 metru skrējiens izdevās lieliski, jutos komfortabli un cīnījos ar laiku, lai to izdarītu. Labs darbiņš, kas padarīts,” Agate par Eiropas U20 čempionātu.

Vieglatlētikas sacensības prasa gan fizisku, gan garīgu izturību, tikmēr Agate spēj salīdzinoši viegli tikt galā ar savām emocijām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tas ir daudzu gadu darbs, strādāju ar mentālās sagatavotības treneri un to nekad neesmu slēpusi. Man ir svarīgi strādāt ar sevi, lai spētu būt spēcīga vairākos aspektos. Man patīk sevi izaicināt un atklāt jaunas šķautnes, kas palīdz būt labākai sportistei,” atklāja Agate.

Agate ir pilnībā gatava debijai pasaules čempionātā, jo jau rītdien, 23. augustā, tiks dots starts 5000 metru priekšsacīkstēm, bet medaļas skrējējas sadalīs trīs dienas vēlāk – finālā.

Meistarsacīkstēs Agate vēlas izbaudīt atmosfēru un konkurenci ar visspēcīgākajām planētas skrējējām.

“Uz pasaules čempionātu braucu pēc pieredzes iegūšanas, jo startēt augstā līmenī pieaugušo konkurencē ir milzīgs pagodinājums. Darīšu visu iespējamo un laiks rādīs, kas galu galā sanāks,” sacīja jaunā sportiste.

Pasaules čempionāts no 19. līdz 27. augustam norisināsies Budapeštā.

Latvijas jaunā vieglatlēte Agate stāstīja arī par savu elku Prokopčuku, ikdienas hobijiem un olimpisko sapni. Šo un citas intervijas ar Latvijas vadošajiem sportistiem lasi un skaties “Sporta sarunās”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm