tv3.lv

Čakšs un Mūze kronēti par Latvijas čempioniem šķēpmešanā

Par Latvijas čempioniem šķēpa mešanā sestdien Jelgavā kļuva Gatis Čakšs un Līna Mūze.

2020. gada 8. augustā 19:49

Šķēpa mešanas sacensībās vīriešiem Čakšs uzvarēja ar trešajā mēģinājumā sasniegto rezultātu 83,80 metri, kas ir viņa šīs sezonas labākais rezultāts. 21.jūlijā Orimatilā viņš šķēpu raidīja 83,45 metru tālumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sestdien viņš piecreiz raidīja “pīķi” pāri 81 metra robežai. Ar katru no tiem būtu pieticis, lai aizstāvētu pagājušajā gadā pirmoreiz izcīnīto Latvijas čempiona titulu.

Pirmajā mēģinājumā viņš šķēpu aizmeta 82,10 metru tālumā, otrajā – 81,63 metrus, bet ceturtais mēģinājums Čakšam netika ieskaitīts. Pēc tam vēl divreiz tika mests pāri 82 metriem – 82,16 un 82,40 metri, godam nopelnot Latvijas čempiona titulu.

Tas bija arī pirmās dienas vērtīgākais rezultāts visu disciplīnu dalībnieku konkurencē, Pasaules Vieglatlētikas asociācijas (WA) disciplīnu salīdzinošajās tabulās nopelnot 1155 punktus.

Otro vietu ar 70,24 metriem nopelnīja Jānis Svens Grīva, pēdējā metienā atņemot sudrabu Matīsam Velpam (69,70 m).

Astoņu dalībnieku konkurencē startēja arī 2016.gada Eiropas čempions Zigismunds Sirmais, kurš atgūstas no operācijas. Viņš ar 62,92 metriem ieņēma ceturto vietu.

Sievietēm vasarā trešoreiz par čempioni kļuva Līna Mūze, kura ļoti saistošās sacensībās, vairākkārt mainoties līderei, uzvarēja ar rezultātu 60,10 metri.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

To viņa sasniedza trešajā mēģinājumā, pirmajā aizmetot “pīķi” 54,70 metrus, otrajā – 58,14 metrus, ceturtajā un piektajā nopelnot nullīti, bet pēdējā metienā raidot šķēpu 56,27 metru tālumā.

Līderes godā deviņu sportistu konkurencē pabija arī Madara Palameika, kura ar otrajā mēģinājumā sasniegtajiem 58,70 metriem ieņēma otro vietu, un Anete Kociņa, kura arī otrajā metienā iespēja par 12 centimetriem mazāk.

Mūzes, Palameikas un Kociņas rezultāti pirmajā sacensību dienā bija attiecīgi trešais, ceturtais un piektais visu disciplīnu konkurencē.

99.Latvijas čempionāts, kas vienlaicīgi ir arī Latvijas U-23 čempionāts, norisinās 8. un 9.augustā Jelgavā, kur divu dienu garumā gandrīz 300 dalībnieku konkurencē tiek noskaidroti valsts čempioni pieaugušo un U-23 vecuma grupā.

Sacensību sākums otrajā sacensību dienā būs plkst.10.30.

Vesera mešanas sacensības 9.augustā notiks Vircavas vidusskolas Platones filiāles sporta bāzē, kur uzbūvēts jauns vesera mešanas sektors. Vesera mešana sievietēm sāksies plkst.11, vīriešiem – plkst.12.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm