Atbalstot Ukrainu, četras valstis boikotēs FIG ikgadējo kongresu, jo tajā piedalīsies Krievija

Polija, Igaunija, Ukraina un Norvēģija boikotēs Starptautiskās Vingrošanas federācijas (FIG) ikgadējo kongresu, jo tajā piedalīsies Krievijas un Baltkrievijas pārstāvji, vēsta vietne “insidethegames.biz”.

3. oktobrī 17:50

Jūlija beigās FIG paziņoja, ka meklēs jaunu kongresa norises vietu pēc tā, kā Norvēģija, ievērojot Norvēģijas Olimpiskās un paralimpiskās komitejas un Norvēģijas Kultūras ministrijas ieteikumus, atteicās uzņemt pārstāvjus vai delegācijas no Krievijas vai Baltkrievijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Norvēģija un Ukraina jau iepriekš paziņoja, ka boikotēs FIG kongresu, kam sekoja arī Polijas Vingrošanas asociācijas (PZG) paziņojums par neierašanos attiecīgajā pasākumā.

Tāpat kongresa boikotam pievienojās arī Igaunijas Vingrošanas federācija (EGF).

“Mana nostāja ir skaidra: kamēr Krievijas uzsāktais karš turpinās, nav iespējams iesaistīt Krievijas atlētus un pārstāvjus starptautiskajā sportā,” EGF paziņojumā citēts organizācijas prezidents Pēteris Tišlers. “Tieši šī iemesla dēļ es nevaru piedalīties FIG kongresā.”

Pārceltais kongress norisināsies Stambulā 11. un 12. novembrī.

Jau martā FIG aizliedza savās sacensībās startēt Krievijas un Baltkrievijas sportistiem, taču visās norisēs joprojām var iesaistīties abu valstu oficiālie pārstāvji.

Baltkrievijas pārstāve Nellija Kima ir viena no FIG viceprezidentiem, bet Vasīlijs Titovs no Krievijas ir padomes loceklis. Tāpat vēl citi šo valstu pārstāvji darbojas vairākās FIG komitejās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm