Vairāki tūkstoši riteņbraucēju pulcējas Rīgas velomaratonā

Rīgas ielas šodien bija pārņēmuši riteņbraucēji – galvaspilsētā aizvadīts jau tradicionālais Rīgas velomaratons, kas šogad pulcēja vairāk nekā 2000 aktīvās atpūtas cienītāju no Latvijas un arī ārvalstīm, vēsta TV3 Ziņas.

“Toyota” Rīgas Velomaratons ir vērienīgākais velonotikums galvaspilsētā un arī šogad tas pulcēja kuplu veloentuziastu skaitu no visas Latvijas. Kā pirmie trasē devās Tautas brauciena dalībnieki, kuriem priekšā 32 kilometru distance. Paralēli 11. novembra krastmalā sāka pulcēties arī citi lieli un mazi riteņbraucēji, kuri pamazām gatavojās savam –  16 kilometru garajam ģimeņu braucienam.

“Pagājušogad es piedalījos viena Tautas braucienā un šogad nolēmu arī iesaistīt bērnu, lai viņa arī iejūtas visā tajā garā,” stāsta velomaratona dalībniece Diāna.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Būs grūti. Bet, jā, tikšu galā,” norāda velomaratona dalībniece Felicita.

Maratonā piedalīties šodien galvaspilsētā bija ieradušies riteņbraucēji no visas Latvijas. Tie saka – šis velomaratons esot lielisks veids, ka pabūt kopā ar līdzīgi domājošajiem un pabaudīt galvaspilsētas skatus.

“Tas ir ļoti forši, atbraukt un izbraukt Rīgas ielas. Paši esam no Talsiem un Rīgā ar riteņiem galīgi nav būts,” stāsta velomaratona dalībnieks Uldis.

“Pirmkārt, tas ir veselīgi, otrkārt, tā ir kopā būšana un kopā būt visiem jau ir ļoti forši,” spriež velomaratona dalībniece Kristīne.

“Mēs nesen Siguldā braucāma arī retro braucienu un tas ir vienkārši prieka pēc, ar ģimeni pavadīt laiku,” savu izvēli piedalīties pamato velomaratona dalībniece Evelīna.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Vienkārši patīk ar riteņiem braukāt un piedalīties sacensībās. Devāmies ģimenes izbraucienā,” sacīja velomaratona dalībniece Agata.

Ātrākie Tautas distances braucēji šodien 32 kilometrus mēroja aptuveni 45 minūšu laikā. Pēc finiša – visi priecīgi par par paveikto, taču kritiski par Rīgas ceļu stāvokli.

“Bija diezgan ātri. Pirmo apli vispār nevarēja pamanīt, bet otrajā bija grūtāk, bet ātri pagāja trase,” saka velomaratona dalībnieks Roberts.

“Trase bija bīstama, daudz bedres, varēja mierīgi pārdurt riepu un sacensības varēja beigties, tādēļ vajadzēja skatīties,” spriež velomaratona dalībnieks Ričards.

“Rīgā tie ceļi ir nedaudz tādi bedraini un ar šiem velosipēdiem var sanākt arī kritieni. Bet forši. Visi ir kopā, brauc tādā līnijā un visi ir par tādu vienu hobiju un tas ir tas foršākais,” atzīst velomaratona dalībnieks Kārlis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī maratona organizatori uzsver, šis velomaratons ir tautas pasākums un tā galvenais mērķis nav personīgie rekordi, bet gan kopā būšana un velokustības popularizēšana Latvijā.

Igo Japiņš
velomaratona organizators

“Labs laiks, daudz dalībnieku. Redziet, viņi visi priecīgi brauc, tas jau pats galvenais, lai tie cilvēki izkustās un tas paliek par viņu paradumu.”

Šogad Rīgas Velomaratons gan aizvadīts bez aizraujošākās sporta distances. Lielo policijas pakalpojumu izmaksu dēļ, organizatori pēdējā brīdī lēma šīs sacensības atcelt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm