tv3.lv

Vasaras gaidītākie sporta notikumi, kurus nevajadzētu palaist garām

Pasaules čempionāts hokejā ir noslēdzies, taču priekšā vēl ir daudzi, ne mazāk svarīgi sporta notikumi, tajā skaitā – Eiropas čempionāts futbolā, Tokijas Olimpiskās spēles, velobrauciens Tour de France, Vimbldonas čempionāts tenisā un daudzi citi. Nepalaid garām!

2021. gada 9. jūnijā 12:14

Eiropas čempionāts futbolā jeb EURO 2020

Gada galvenais futbola turnīrs – Eiropas čempionāts. Tas ir UEFA 60 gadu jubilejas svinību turnīrs, kuram sākotnēji bija jānotiek 12 valstīs 2020. gada vasarā. Organizatori, tāpat kā olimpisko spēļu gadījumā, ir atstājuši iepriekšējo nosaukumu – EURO 2020. Turnīrs norisināsies no 2021. gada 11. jūnija līdz 11. jūlijam, 11 valstīs, kur savā starpā sacentīsies 24 valstu izlases, lai noskaidrotu, kuram piederēs Eiropas čempionu tituls.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

UEFA EURO 2020 translācijas varēs skatīties kanālā TV6.

Tour De France 2021

2021. gada Tour de France riteņbraukšanas sacensības ir viens no trim “Grand tour” Eiropā notiekošajiem velobraucieniem. Sākotnēji sacensības bija plānotas Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā, taču 2021. gada tūres sākums (pazīstams kā Grand Départ) tika pārcelts uz Brestu, Franciju COVID-19 pandēmijas ietekmes dēļ. Tour de France norisināsies no 2021. gada 26. jūnija līdz 18. jūlijam. Sacensību trase ir sadalīta 21 posmā, kur sportistiem būs nepieciešams pievarēt 3383 km garu distanci, kas ir garākā izveidotā trase kopš 2000. gadā notiekošā turnīra. Velobraucienā kopumā piedalīsies 23 komandas. Vienā no komandām “Israel Start-Up Nation” startēs Latvijas riteņbraucējs Krists Neilands.

Vimbldonas čempionāts 2021

2021. gada Vimbldonas čempionāts ir plānotais “Grand Slam” tenisa turnīrs, kas notiks “All England Lawn” tenisa un kroketa klubā Vimbldonā, Londonā. Turnīrs norisināsies no 2021. gada 28. jūnija līdz 2021. gada 11. jūlijam. Šis turnīrs ir daļa no ATP tūres, WTA tūres, ITF junioru trases un Uniqlo tūres. Novaks Džokovičs un Simona Halepa ir pašreizējie vienspēļu čempionu titula nesēji. Savukārt, Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko ir 2017. gada Francijas atklātā čempionāta vienspēļu turnīra uzvarētāja un šī paša gada Vimbldonas čempionāta ceturtdaļfināla dalībniece. Augstāko vietu WTA rangā (piekto) sasniegusi 2018. gada 19. martā, kas ir augstākā vieta, kādā bijis kāds no Latvijas tenisistiem individuālajā reitingā.

Tokijas Olimpiskās spēles 2020

Pirmo reizi vēsturē viens no lielākajiem sporta notikumiem pasaulē – vasaras Olimpiskās spēles tiek pārceltas, nevis atceltas. Tokijas Olimpiskās spēles norisināsies no 2021. gada 23. jūlija līdz 2021. gada 8. augustam. Kopumā dalību šajās sacensībās pārstāvēs vairāk nekā 11 tūkstoši sportistu no 205 valstīm. Olimpisko spēļu gaitā norisināsies 339 pasākumi 33 sporta veidos (50 disciplīnas). Uz doto brīdi Tokijas olimpiskajām spēlēm ir kvalificējušies 23 Latvijas sportisti 11 sporta veidos. Vieglatlētikā: Igaune Laure, Mūze Līna un Ikauniece Laura. Pludmales volejbolā: Pļaviņš Mārtiņš, Točs Edgars, Graudiņa Tīna un Kravčenoka Anastasija. Jātnieku sportā kvalificējies Neretnieks Kristaps, savukārt cīņas sporta veidā Grigorjeva Anastasija. Šaušanā – Rašmane Agate un smaiļošanā – Akmens Roberts. Riteņbraukšana BMX: Pētersone Vineta, Babris Helvijs. Basketbols 3×3: Miezis Nauris, Čavars Agnis, Lasmanis Kārlis Pauls, Krūmiņš Edgars. Vieglatlētikā soļošanas disciplīnā ir kvalificējies Rumbenieks Arnis un Smolonskis Ruslans. Peldēšanā: Maļuka Ieva un Bobrovs Daniils. Divi sportisti, kuri kvalificēsies šosejas riteņbraukšanai pagaidām nav zināmi, taču jau 20. jūnijā mēs uzzināsim pirmo olimpieti šosejas riteņbraukšanā.

Tokijas Paralimpiskās spēles 2020

Paralimpiskās spēles ir periodiska starptautisku daudzcīņas pasākumu sērija, kurā piedalās sportisti ar dažāda veida invaliditāti. Ir ziemas un vasaras paralimpiskās spēles, kuras notiek gandrīz uzreiz pēc attiecīgajām olimpiskajām spēlēm. Šogad paralimpiskās spēles norisināsies no 24. augusta līdz 5. septembrim. Paralimpisko spēļu gaitā norisināsies 540 pasākumi 22 sporta veidos. No Latvijas uz doto brīdi ir kvalificējušies četri sportisti trīs sporta veidos. Diāna Dadzīte un Aigars Apinis – vieglatlētika. Jurijs Semjonovs – peldēšana. Rihards Snikus – paralimpiskā iejāde. Jāuzsver, ka iespējami Paralimpiskajām spēlēm kvalificēsies vēl divi vieglatlēti – Dmitrijs Silovs un Edgars Bergs, kā arī airēšanas, loka šaušanas un riteņbraukšanas sporta veidos kvalificējušies sportisi būs zināmi jūlija sākumā.

ASV atklātais čempionāts tenisā 2021

ASV atklātais tenisa čempionāts ir cietā seguma tenisa turnīrs. Turnīrs ir viens no vecākajiem tenisa čempionātiem pasaulē – ASV Nacionālā čempionāta – mūsdienu versija, kurā vīriešu vienspēle un vīriešu dubultspēle pirmo reizi tika spēlēta 1881. gada augustā. Kopš 1987. gada “US Open” hronoloģiski ir gada ceturtais un pēdējais “Grand Slam” turnīrs. Pārējie trīs hronoloģiskā secībā ir “Australian Open”, “French Open” un Vimbldonas čempionāts. ASV atklātais čempionāts tenisā 2021 norisināsies no 30. augusta līdz 12. septembrim.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm