tv3.lv

Pasaules Antidopinga aģentūras budžets ir mazāks nekā tenisistes Šarapovas gada ienākumi

Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) gada budžets ir mazāks nekā par dopinga lietošanu apsūdzētās krievu tenisa superzvaigznes Marijas Šarapovas ieņēmumi, tāpēc organizācija var būt lepna par viņas diskvalificēšanu, pirmdien izteicās aģentūras prezidents Kreigs Rīdijs.

2016. gada 21. jūnijā 16:29

“Man vienīgais patīkamais elements Šarapovas lietā bija, ka viņa gada laikā var nopelnīt vairāk nekā ir viss WADA budžets,” organizācijas simpozijā teica Rīdijs, paužot, ka ierobežotā budžeta dēļ Šarapovas pieķeršana aizliegto vielu lietošanā bija liels panākums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

WADA budžets gadā ir 30 miljoni dolāru (26,5 miljoni eiro), bet Šarapova 11 gadus pēc kārtas bija pelnošākā sportiste pasaulē, tomēr nesen viņu apsteidza amerikāniete Serēna Viljamsa. Pāris stundu vēlāk Šarapovas advokāts Džons Hagertijs pauda, ka krievu tenisiste ir pelnījusi atvainošanos. “Paziņojums, ko izteica WADA prezidents, ir neprofesionāls,” teica Hagertijs. “Tiesai ir jābūt aklai, ieskaitot arī jautājumā par spēlētāju nopelnīto. Rīdija kungam ir jāpauž atvainošanās Marijai un visiem veiksmīgajiem tenisistiem, citādāk viņš rada iespaidu, ka WADA ir citādāki standarti pret spēlētājiem ar augstiem ienākumiem.”

Iepriekš šomēnes Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) Šarapovai piesprieda divu gadu diskvalifikāciju par aizliegtās vielas meldonija lietošanu, bet uzreiz pēc tam Šarapova paziņoja, ka vērsīsies Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), cerot sodu samazināt vai pilnībā atcelt. CAS pieņēmusi lietu izskatīšanai un gala lēmumu pieņems līdz 18.jūlijam.

Marta sākumā Šarapova preses konferencē Losandželosā paziņoja, ka viņai konstatēta pozitīva dopinga analīze, kas ņemta pēc Austrālijas atklātā tenisa čempionāta. Tenisistes organismā tika atklāta bēdīgi slavenā meldonija klātbūtne, kas kopš 1.janvāra ir iekļauts aizliegto vielu sarakstā, un šī viela atrodas Latvijā ražotā ārstnieciska preparāta “Mildronāts” sastāvā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm