tv3.lv

Ostapenko sasniedz Luksemburgas “International” turnīra finālu

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Aļona Ostapenko sestdien Luksemburgas WTA “International” turnīra pusfinālā izcīnīja uzvaru, tādējādi viņa finālu sasniegusi jau divās sacensībās pēc kārtas.

2019. gada 19. oktobrī 17:15

Ostapenko (WTA 63.) ar rezultātu 3-6, 6-3, 6-2 pārspēja Annu Bļinkovu, kura turnīrā bija izlikta ar astoto numuru. Latvijas tenisiste sacensībās piedalās ar organizatoru īpašo ielūgumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mačs iesākās Bļinkovai droši gūstot uzvaru pie savas serves, bet jau nākamajā geimā izdevās realizēt trešo breikbumbu, panākot 2-0. Ostapenko jau pašā spēles sākumā saskārās ar problēmām izpildīt spēcīgu pirmo servi, tādējādi nācās iesaistīties garākās izspēlēs. Tāda bija arī ceturtajā geimā, tomēr Ostapenko ar grūtībām izdevās nosargāt savu servi (1-3).

Ostapenko pie savas otrās serves ar ļoti precīzu sitienu panāca 2-4, tomēr Bļinkova īsi pēc tam visai viegli atguva trīs geimu pārsvaru 5-2. Astotajā geimā Ostapenko pieļāva trīs dubultkļūdas, kas Bļinkovai deva divas setbumbas, tomēr Krievijas sportiste nespēja tās izmantot, jo pretinieces svarīgākās serves bija netveramas vai ļoti grūti atsitamas. Tas gan brīdi vēlāk neliedza ar savu piekto servi ātri panākt 6-3 pirmajā setā.

Otrajā setā Ostapenko pirmo breiku varēja panākt jau otrajā geimā, tomēr abas iespējas pie 40:15 un 40:30 netika izmantotas (1-1). Neiespēto seta sākumā izdevās labot turpinājumā, pie pretinieces otrās serves Ostapenko spēcīgi atgrieza Bļinkovas sitienus, piespiežot viņu kļūdīties izspēles beigās, kas ļāva izvirzīties vadībā ar 3-1. Uzreiz pēc tam viņa ātri panāca 4-1, bet jau septītajā geimā Ostapenko netveramā serve rezultātu palielināja līdz 5-2.

Dažas kļūdas liedza gūt panākumu jau astotajā geimā, tomēr jau nākamajā izspēlē Ostapenko ar spēcīgām servēm izdevās gūt panākumu ar rezultātu 6-3.

Pirms izšķirošā seta spēle nedaudz ievilkās, jo somu ģērbtuvē bija aizmirsusi pretiniece, tādēļ Ostapenko izmantoja iespēju, lai aprunātos ar savu treneri ilgāk. Tas arī deva rezultātu, jo Bļinkova tika nobreikota jau pie pirmās serves, bet īsi pēc tam netverams sitiens Latvijas sportistei ļāva panākt 2-0. Piektajā geimā Ostapenko vēlreiz izdevās lauzt Bļinkovas servi. Sportiste sākotnēji uzvarēja izspēli 40:15, tomēr īsi pēc tam, noskatoties video atkārtojumu, geimu nācās turpināt, taču Bļinkova pieļāva kļūdu (4-1).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Turpinājumā abas spēlētājas nosargāja savas nākamās serves, bet astotajā geimā Ostapenko ar pārliecinošu sniegumu izservēja uzvaru, iekļūstot jau otrajā WTA finālā nedēļas laikā.

Par fināla sasniegšanu Ostapenko nopelnīja 180 WTA vienspēļu ranga punktus.

Finālā šī mača uzvarētāja tiksies ar vācieti Jūliju Gērgesu (WTA 26.) vai Kazahstānas tenisisti Jeļenu Ribakinu (WTA 43.).

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm