Ostapenko sāks dalību Sinsinati “WTA 1000” turnīra vienspēlēs

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko šodien Sinsinati “WTA 1000” sērijas turnīra pirmajā kārtā stāsies pretī brazīlietei Beatrīsai Hadadai-Majai.

16. augustā 11:53

Mačs būs kā piektais 4. kortā un sāksies ne ātrāk par plkst. 22 pēc Latvijas laika.

Ostapenko WTA rangā ieņem 15. vietu un Sinsinati turnīrā ir izsēta ar 16. numuru, kamēr brazīliete WTA rangā atrodas 16. vietā.

Šīs spēles uzvarētājai otrajā kārtā pretī stāsies amerikāniete Medisona Kīza (WTA 24.) vai Jūlija Putinceva no Kazahstānas (WTA 38.).

Abas tenisistes karjeras laikā ir tikušās divas reizes 2017. un 2018. gadā, abos mačos svinot panākumu Latvijas sportistei. 2017.gadā aizvadītā savstarpējā cīņa bija “WTA 250” turnīra fināls Seulā.

Abas tenisistes startēja arī Toronto “WTA 1000” sērijas turnīrā. Ostapenko izstājās no sacensībām otrajā kārtā, piedzīvojot zaudējumu Elisonai Riskai no ASV ar 6-7 (2:7), 6-0, 5-7. Turpretī brazīliete aizcīnījās līdz finālam, kurā svētdien atzina rumānietes Simonas Halepas pārākumu.

Ostapenko Vimbldonas turnīrā tika līdz astotdaļfinālam, bet Īstbornas “WTA 500” turnīrā piedzīvoja neveiksmi finālā. Sezonas veiksmīgākajā nogrieznī ziemā Ostapenko uzvarēja deviņos mačos pēc kārtas un kļuva par Dubaijas “WTA 500” sērijas turnīra čempioni.

Tikmēr Hadada-Maja uzvarēja Notingemas “WTA 250” un Birmingemas “WTA 250” turnīros jūnijā, un kļuva arī par pirmo Brazīlijas tenisisti, kurai izdevies sasniegt “WTA 1000” sērijas turnīra finālu, paveicot to Toronto.

Ostapenko Sinsinati turnīrā startējusi piecas reizes, pērn sasniedzot astotdaļfinālu, kamēr brazīliete šajā turnīra piedalījusies iepriekš 2017. gadā, kad pēc pārvarētas kvalifikācijas, piedzīvoja neveiksi otrās kārtas mačā.

Sinsinati turnīrs uz cietā seguma norisināsies līdz 21. augustam.