Ostapenko par zaudējumu ceturtdaļfinālā: Domāju, ka nākamreiz ar labāku veiksmi viss būtu citādāk

Latvijas sieviešu tenisa pirmajai raketei Aļonai Ostapenko ir žēl, ka viņai Austrālijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā neizdevās demonstrēt tādu sniegumu kā iepriekšējā fāzē, atzina Latvijas sportiste.

24. janvārī 12:11

Ostapenko otrdien Melburnā Austrālijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā ar rezultātu 2-6, 4-6 zaudēja Kazahstānas tenisistei Jeļenai Ribakinai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aļona Ostapenko
Latvijas vadošā tenisiste

“Šķiet, ka spēles līmenis bija zemāks nekā ceturtdaļfināla spēlē. Žēl, ka nevarēju demonstrēt tādu pašu sniegumu. Viņa labi servēja, bet otrajā setā, kad bija ilgākās izspēlēs, guvu punktus. Mans mērķis bija turēt šādu spēles ritmu. Iespējams, nebija pareizs lēmums vakar tik vēlu vēl aizvadīt jaukto dubultspēļu maču. Tomēr varu ņemt tikai pozitīvas lietas, jo ir tikai sezonas sākums, un, ja turpināšu šādi spēlēt, būšu ļoti neparocīga pretiniece.”

Pirmdienas vakarā viņai vēlu noslēdzās jaukto dubultspēļu turnīrs un otrdien viņa no šīm sacensībām atsauca dalību.

“Domāju, ka biju nedaudz mentāli nogurusi, jo viesnīcā atgriezos desmitos vakarā. Nesanāca pietiekami ilgi pagulēt, jo nākamajā dienā jau pusdienlaikā bija jāspēlē, bet arēnā bija jau plkst. 10.20. Iespējams, spēļu plānojumam vajadzētu būt citādākam, bet tagad tā ir jau pagātne,” secināja Ostapenko.

Lietus dēļ pirmajā setā virs centrālā korta tika pārvilkts jumts un sakopts laukums, tādējādi tenisistēm bija piespiedu pauze.

“Centos uzturēt sevi tonusā un turpināt iesildīties. Man bija daudz iespēju atņemt viņai servi otrajā setā. Daži sīkumi, citur viņai paveicās – domāju, ka nākamreiz ar labāku veiksmi viss var būt citādāk,” teica Ostapenko.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas tenisiste vēlreiz atzina, ka neuzticas elektroniskajai sistēmai, kas nosaka, vai bumbiņa ir trāpīta laukumā vai ārpus tā.

“Šķiet, ka reizēm sistēma nostrādā pārāk vēlu un nenostrādā brīžos, kad bumbiņa ir krietni ārpus laukuma. Labprāt redzētu izmantojam “ērgļa acs” sistēmu un līnijtiesnešus, kas, manuprāt, ir precīzāk. Tāpat arī kortā izskatās citādāk, ja ir līnijtiesneši. Tāds ir mans personīgais viedoklis,” uzsvēra Ostapenko.

Viņa arī solīja ņemt pieredzi no šīs spēles un izmantot to nākamajos turnīros.

Aļona Ostapenko
Latvijas vadošā tenisiste

“Cenšos doties uz priekšu un atstāt šo maču pagātnē, izdarot pareizos secinājumus. Nākamajā spēlē būšu gatavāka un vairāk atjaunojusies, pieņemot pareizos lēmumus par savu laika plānojumu. Mans teniss bija labs gandrīz visos mačos, varbūt tikai šodien ne.”

Ostapenko WTA rangā ieņem 17. vietu un ar šādu numuru ir arī izsēta Austrālijas atklātajā čempionātā, kamēr Ribakina rangā ir 25. vetā un Melnburnā saņēmusi 22. numuru.

Ceturtdaļfināla sasniegšana Ostapenko dod 430 WTA ranga punktus, kas šobrīd ļauj rangā pakāpties uz 11. vietu. Par labākā astoņnieka sasniegšanu Ostapenko saņems 555 250 Austrālijas dolāru (apmēram 358 630 eiro) lielu prēmiju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iekļūšana ceturtdaļfinālā ir Ostapenko labākais sasniegums Austrālijas atklātā tenisa čempionāta vienspēlēs. Iepriekš viņai nebija izdevies pārvarēt trešo kārtu, tāpat kā Ribakinai.

2023. gada sezonas pirmais “Grand Slam” turnīrs Melburnā uz cietā seguma norisināsies līdz svētdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm