tv3.lv

Ostapenko “French Open” pirmajā kārtā zaudē Keninai

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko pirmdien Francijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā trijos setos ar r 4-6, 6-4, 3-6 piekāpās ASV pārstāvei Sofijai Keninai.

2021. gada 31. maijā 20:02

Pirmā seta sākumā geimus vienu pēc otra zaudēja servētājas. Pirmo geimu gan ar savu servi pārliecinoši uzvarēja Latvijas tenisiste, taču nākamie četri beidzās ar servi uzņemošās tenisistes uzvaru – 3-2 Ostapenko labā. Abas sportistes izmantoja divas no trim breikbumbām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sestajā geimā amerikāniete rezultātu izlīdzināja, un seta likteni izlēma devītais geims, kurā Kenina vēlreiz uzvarēja, servējot Ostapenko. Desmitajā geimā amerikāniete izservēja setu – 6-4.

Otrajā geimā, ko ar servi arī uzsāka Latvijas tenisiste, sportistes savas serves geimus bez breikbumbām uzvarēja līdz ceturtajam geimam. Tas šajā setā bija garākais, un ar trešo breikbumbu tajā uzvarēja Ostapenko, pēc brīža panākot arī 4-1 savā labā.

Septītajā geimā Kenina uzvarēja, servējot Latvijas tenisistei, bet astotajā ar savu servi panāca neizšķirtu – 4-4.

Desmitajā geimā Ostapenko vēlreiz svinēja uzvaru, servējot pretiniecei, kura bumbiņu pēc pēdējā Latvijas  sportistes sitiena no neērtās puses nespēja atgriezt laukumā – 6-4 Ostapenko labā.

Trešais sets sākās Latvijas tenisistei graujoši – uz nulles zaudēts savas serves geims, viena izspēle uzvarēta, servējot Keninai, un zaudēts trešais geims, pretiniecei izmantojot pirmo breikbumbu – 0-3.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Garš ceturtais geims beidzās ar Ostapenko izgājienu pie tīkla, un viens punkts,, servējot Keninai, bija atspēlēts – 1-3. Tomēr nākamajā geimā Ostapenko uzvarēja tikai vienā izspēlē, rezultātam mainoties uz 1-4.

Jau nākamajā geimā Ostapenko vienu punktu atspēlēja, realizējot pirmo breikbumbu ar pretiniecei nesasniedzamu sitienu no gaisa – 2-4.

Tomēr pārāk nestabila Latvijas sportiste bija, pašai servējot. Ar dubultkļūdu viņa septītajā geimā deva Keninai breikbumbu, ko tā arī izmantoja, Ostapenko no neērtās puses bumbiņu sitot autā – 2-5.

Astotajā geimā Ostapenko visu laiku bija pussolīti priekšā, svinot uzvaru pēc Keninas dubultkļūdas – 3-5.

Tomēr jau nākamais geims kļuva par pēdējo mačā, savas serves geimu Ostapenko zaudējot “sausā” – 3-6.

Ostapenko mačā izcēlās ar trim netveramām servēm, kamēr amerikānietei tādas nebija nevienas. Turklāt Keninai bija vairāk dubultkļūdu – sešas pret Ostapenko četrām.

Amerikāniete uzvarēja vairāk savas serves izspēļu – 57% pret Ostapenko 55% pēc pirmās serves un 44% pret Ostapenko 36% – pēc otrās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ostapenko biežāk devās pie tīkla, uzvarot 14 no 18 izspēlēm jeb 78%, kamēr Kenina uzvarēja četrās no sešām izspēlēm pie tīkla (67%).

Latvijas tenisistei bija vairāk uzvarētu izspēļu (32 pret Keninas 23) un vairāk nepiespiesto kļūdu (48 pret 32).

Fantastiska bija Keninas breikbumbu realizācija, punktu gūstot deviņās no desmit reizēm, kamēr Ostapenko spēja izmantot septiņas no 12 breikbumbām.

Visā spēlē gūtajos punktos nedaudz pārāka ar 103:91 bija amerikāniete.

Ostapenko ir trīs uzvaras WTA turnīros, kamēr Keninas kontā ir piecas trofejas, kas visas izcīnītas iepriekšējo divu gadu laikā. Pērn Kenina uzvarēja Austrālijas atklātajā čempionātā, izcīnot savu pirmo “Grand Slam” titulu.

“French Open” Ostapenko spēlējusi piecas reizes un 2017.gadā tika kronēta par čempioni. Kenina Parīzē spēlējusi trīsreiz, pērn piedzīvojot neveiksmi finālā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm