Ostapenko divu stundu trillerī zaudē un izstājas no Vimbldonas

Abām tenisistēm šī bija pirmā savstarpējā spēle karjerā. Pirmo setu ar servi iesāka Aļona un droši savu geimu uzvarēja, arī Vācijas tenisistei izdevās savu serves geimu uzvarēt bez šķietamām problēmām. Nākamais latvietes serves geims izrādījās neveiksmīgs, jo Marija lieliski darbojās aizsardzībā un piespieda Ostapenko daudz kļūdīties. Turpinājumā Vācijas tenisiste pat spēja panākt 3:1 savā labā, taču seta turpinājumā laukumā dominēja Ostapenko. Latvietei izdevās spēli izlīdzināt un seta galotnē izraut uzvaru – 7:5.

Jau no paša otrā seta sākuma laukumā pārliecinoši darbojās Ostapenko, izvirzoties vadībā ar 3:0. Turpinājumā pretiniece spēja nedaudz lauzt spēles gaitu un izlīdzināt rezultātu 4-4. Aļona spēja emocionālā cīņā uzvarēt savu geimu, bet pie Marijas serves tika pie divām mačbumbām, taču vāciete tās, lieliski serējot, atspēlēja un izlīdzināja rezultātu 5-5. Diemžēl nākamajā geimā latviete vairākās izspēlēs nospēlēja neveiksmīgi, ko lieliski izmantoja Vācijas tenisiste, panākot jau 6-5 savā vadībā.

Trešo setu ar servi iesāka Ostapenko, nervozā cīņā to noslēdzot ar uzvaru, savukārt Marijai izdevas savā serves geimā uzvarēt pirmajās divās izspēlēs, taču nākamos četrus punktus uzvarēja latviete – breiks! Diemžēl vadību nostiprināt neizdevās, jo nervozā cīņā Aļona zaudēja savu serves geimu. Turpinājumā Vācijas tenisiste ieguva pārliecību un pārliecinoši uzvarēja savu serves geimu, panākot neizšķirtu 2-2. Arī nākamajā geimā laukumā bija vērojama spraiga cīņa, Ostapenko ilgi nespēja pielikt punktu savam serves geimam, taču beigās tomēr to izdevās izdarīt. Arī pie Marijas serves notika sīva cīņa, taču geima noslēgums nedaudz veiksmīgāks izdevās Vācijas tenisistei. Tenisistes vēlreiz apmainījās ar uzvarētiem geimiem pie savas serves. Diemžēl nākamais geims aizritēja Vācijas tenisistes zīmē, kura bija krietni augstasinīgāka, kas ļāva uzvarēt un izvirzīties vadībā ar 5-4. Alonas atbilde bija fantastiska – pretiniece savā servē atstāta sausā un vēlreiz panākts neizšķirts, 5-5. Diemžēl nākamos divus geimus uzvarēja Vācijas tenisiste, kas nozīmēja vien to, ka Ostapenko spēli zaudēja un izstājās no Vimbldonas čempionāta.

Jau ziņots, ka pirmās kārtas mačā Ostapenko ar 6-4, 6-4 pārspēja Francijas tenisisti Oseanu Dodēnu (WTA 85.), otrajā ar 6-2, 6-2 pieveica Beļģijas tenisisti Janīnu Vikmaijeri (WTA 606.), bet trešajā ar 3-6, 6-1, 6-1 uzvarēja rumānieti Irini Kamēliji Begu (WTA 43.).

Seko līdzi svarīgākajiem Vimbldonas turnīra mirkļiem TV3 Sport un nākamās paaudzes televīzijā Go3.