tv3.lv

"Vecais Rīgas laiks" un Jaunais Rīgas teātris Rīgas cirkā cīnās īpašā labdarības futbola spēlē

Lai atbalstītu finansiālās grūtības nonākušo žurnālu “Rīgas Laiks”, vakar notika īpaša futbola spēle Rīgas cirkā – “Vecais Rīgas laiks” pret “Jauno Rīgas teātri”. 

2019. gada 9. oktobrī 10:49

Uzzinājuši, ka žurnāls “Rīgas Laiks” nonācis naudas grūtībās, kvēlākie tā lasītāji bija gatavi pat doties uz līdzekļu vākšanas pasākumu, kur nosaukumā bija minēts ar sportu saistīts vārds.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Futbola spēle gan bija tālu no tās klasiskā izpildījuma, jo vārti Rīgas cirkā bija tikai vieni, un arī lomas, kurās iejutās abu komandu dalībnieki, nebija tās atlētiskākās. Futbolu vairāk simbolizēja Anatolijs Kreipāns komentētāja lomā un vēl kāds atpazina Futbola federācijas prezidentu zem kovboja cepures, kurš mačā darbojās kā tiesnesis. Kultūrcitāts bija arī slavenākās Latvijas strīkeres Zemenes parādīšanās pēc 15 gadu pārtraukuma.

JRT un “Rīgas Laiku” saista sena pagātne, tāpēc aktieri spēlei piekrituši bez šaubīšanās.

“Mēs jau kādreiz bijām arī kaimiņi Lāčplēša ielā, gandrīz vai radi, un tad, kad pienāk grūts brīdis, radiem ir jāiet vienam otram palīgā,” skaidro JRT aktieris Gundars Āboliņš.

Biļetes uz improvizēto futbola spēli maksāja no 7 līdz 77 eiro, bet spēles pārtraukumā bija iespējams iegādāties dažādas Rīgas laika relikvijas.

Lai arī vakardienas spēle tika rīkota uz ne tā priecīgākā fona, cilvēku atsaucība iedvesmojusi arī žurnāla komandu turpināt cīnīties par tā pastāvēšanu.

“Ir tāda sajūta, ka vajadzētu izdot to žurnālu vēl un visiem viss būs. Katrai cūkai būs pa apelsīnam, katram aunam pa goda vārtiem, katram mironim pa jaunam uzvalkam un pa jaunam žurnāla “Rīgas laiks” numuram,” atzina “Rīgas Laiks” galvenais redaktors Uldis Tīrons.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm