Kā jādzīvo sievietei islāmā? Islāmticīgais Klimovičs stāsta, kā ticība ietekmēs Kohas dzīvi un karjeru

Pēdējo dienu apspriestākā tēma Latvijā ir slavenās svarcēlājas Rebekas Kohas pāriešana islāmā. Režisors Ahmeds Roberts Klimovičs, kurš arī savulaik kardināli mainīja dzīvi, pievēršoties islāmam, skaidro, kas tad īsti mainās, sievietei pārejot šajā ticībā.

2020. gada 4. augustā 15:18

Kamēr sociālie tīkli vārās un ļaudis steidz lauzt šķēpus, spriežot, vai Koha turpinās sportistes karjeru vai pievērsīsies ģimenes dzīvei, Klimovičs sarunā ar žurnālu “Privātā Dzīve” ieviesis skaidrību, pastāstot, ka nopietna sportošana islāmā nav cieņā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Sportā musulmaņu sievietēm ir tādi paši norādījumi, kā atrodoties ārpus mājas. Nedrīkst rādīt un atkailināt savas ķermeņa daļas nevienam – tikai savam vīram. Islāmticīgās sportistes to arī ievēro.

Uzskatu, ka nopietna sportošana nevairo sievišķību, bet islāmā tai ir liela vērtība.

Jau no mazotnes meitenes audzina par sievietēm, nevis vīriešiem. Ticu, ka tas ir pareizi, un varbūt arī Rebeka pārstās nodarboties ar smago atlētiku,” žurnālam viedokli kā ticības piekopējs paudis Klimovičs.

Viņa sieva piebildusi, ka, tā kā islāmā lielā godā ir ģimene un bērni, bet tas neiet kopā ar profesionālu svarcelšanu, viņa domā, ka Rebeka no šīs nodarbošanās atteiksies.

Klimovičs skaidro, ka sievietes ķermeņa nosegšanai ir vairāki līmeņi – atkarībā no ticības pakāpes. Ir sievietes, ka nosedz arī seju, velk cimdus un zeķītes.

“Tā ir sievietes izvēle. Viņa tā rīkojas, ja vēlas sargāt sava ķermeņa skaistumu no svešinieku uzmanības un iekāres, ļaujot to redzēt tikai un vienīgi savam vīram,” skaidro Klimovičs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Fani novērojuši, ka līdz ar ģērbšanās stila maiņu pamainījušies Rebekas grima ieradumi. Tagad Rebeka lepojas ar dabisko skaistumu un dekoratīvo kosmētiku nelieto. Rebekas fani atcerēsies, ka svarcēlājas firmas zīme agrāk bija koši lakoti nadziņi.

Kā spriež Klimoviča sieva, arī lakoti nagi ir lieka uzmanības pievēršana, taču, kas interesanti, nagus drīkst lakot menstruāciju laikā.

Konkrētu likumu attiecībā uz nagu lakošanu ticībā neesot – kā “Privātajai Dzīvei” skaidro Klimovičs, šis jautājums atkarīgs no vīra gaumes.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm