tv3.lv

Sporta Arbitrāžas tiesa ļauj 15 gadīgajai Vaļijevai turpināt dalību olimpiskajās spēlēs

Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) daiļslidotājai Kamilai Vaļijevai ļauts turpināt dalību Pekinas olimpiskajās spēlēs, pirmdien lēma Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS).

14. februārī 12:07

Līdz ar CAS lēmumu Vaļijevai atļauts piedalīties daiļslidošanas sacensībās sievietēm, kas sāksies otrdien.

ROC sportiste būs viena no galvenajām favorītēm uz uzvaru, tomēr apsūdzības dopinga lietošanā nav atceltas un iespējamais sods var tikt piemērots vēlāk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Starptautiskā testēšanas aģentūra (ITA) apstiprināja, ka 8.februārī atklāta kardioloģiskā preparāta trimetazidīna klātbūtne 25.decembrī ņemtā Vaļijevas analīžu paraugā un Krievijas antidopinga aģentūra RUSADA nekavējoties noteica viņai pagaidu diskvalifikāciju.

Jaunā sportiste dienu vēlāk šo lēmumu pārsūdzēja. Tajā pašā dienā sūdzība tika izskatīta un RUSDA Antidopinga disciplinārā komiteja nolēma pagaidu diskvalifikāciju atcelt, kas ļautu Vaļijevai startēt Pekinas olimpisko spēļu daiļslidošanas sacensībās sievietēm, kas sāksies otrdien un kur viņa ir favorīte.

Kā pirmdien paskaidroja CAS, lēmums ļaut startēt Vaļijevai pamatots ar “īpašiem apstākļiem”, tostarp ņemts vērā, ka ROC sportiste ir “aizstāvāmā persona” – proti, nepilngadīga.

Tāpat CAS atzīmēja, ka šoreiz netika lemts par sportistes “vainu vai nevainību” dopinga lietā, kā arī par to vai ROC komandai pasniegt komandu sacensībās izcīnītās zelta godalgas. Par to tiks lemts citās CAS lietās.

Trimetazidīns ir vielmaiņas līdzeklis, kas paredzēts stenokardijas un reiboņu ārstēšanai. WADA to iekļāvusi aizliegto līdzekļu sarakstā, jo tas var palielināt asinsrites efektivitāti un vairot izturību.

15 gadus vecā Vaļijeva savā pirmajā sezonā pieaugušo apritē triumfēja Eiropas daiļslidošanas čempionātā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm