tv3.lv

LOK aicina Slēpošanas federāciju vēlreiz izskatīt olimpiskās kvotas piešķiršanu

Latvijas Olimpiskā komiteja piektdien aicināja Latvijas Slēpošanas federāciju atkārtoti izskatīt jautājumu par otrās olimpiskās ceļazīmes aizpildīšanu distanču slēpošanā vīriešu konkurencē, kur uz to pretendē Roberts Slotiņš un Indulis Bikše, ziņo LOK.

21. janvārī 17:25

Nedēļas sākumā Latvijas dalības kvotas Pekinas spēlēs vīriešu konkurencē tika piešķirtas vadošajam slēpotājam Raimo Vīgantam un Bikšem, taču vēlāk tika pieņemts atlikt otrās kvotas piešķiršanu, bet ceturtdien LSF valdes loceklis Jānis Puida, kurš ir atbildīgs par distanču slēpošanu, apstiprināja, ka LSF dalībai Pekinas olimpiskajās spēlēs Bikšes vietā ir apstiprinājusi Slotiņu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bikše ar protestu pret lēmumu vērsies LOK cerībā, ka varēs atgūt sākotnēji piešķirto kvotu.

LOK ceturtdien vēstīja, ka piektdien Izpildkomitejas sēdē tiks uzklausīta LSF vadība un slēpotāja pārstāvis Zintis Bikše, pēc tam pieņemot lēmumu par distanču slēpošanas kvotas izmantošanu.

Piektdien LOK Izpildkomitejas sēdē tika uzklausīts LSF viceprezidents Gunārs Ikaunieks un slēpotāja I.Bikšes pārstāvis – treneris Zintis Bikše. Uzklausot un pieņemot zināšanai pieaicināto sniegto informāciju par dalības kvotas izmantošanu, LOK Izpildkomiteja, ņemot vērā olimpiskās hartas 44.punkta 4.apakšpunktā noteikto prasību, ka “NOK var pieteikt sacensību dalībniekus, tikai balstoties uz nacionālo federāciju rekomendācijām”, nolēma aicināt LSF valdi līdz 2022.gada 23.janvāra, plkst.12, attālināti sasaukt valdes sēdi, tās ietvaros veicot pārrunas ar Zinti un/vai Induli Bikši un Robertu Slotiņu un/vai viņa pārstāvi, atkārtoti izskatot jautājumu par dalības kvotas izmantošanu un “formulējot pienācīgi pamatotu federācijas lēmumu”.

LOK paziņojumā lemts sēdē attālināti piesaistīt LK Izpildkomitejas locekli Edgaru Pukinsku un LOK Atlētu komisijas priekšsēdētāju Guntu Vaičuli, kā arī, ja ir tāda iespēja, profesionālu starpnieku.

LOK paziņojumā teikts, ka, ņemot vērā, ka par sportistu nominēšanu dalībai olimpiskajās spēlēs pilnā mērā gan praktiski, gan tiesiski ir atbildīga attiecīgā sporta veida federācija, šādā kārtā pieņemts LSF lēmums būs pieņemams izpildei.

Puida skaidroja kvotas īpašnieka maiņu ar to, ka Bikšem kvota nav piešķirta par nepatiesu ziņu sniegšanu presē un federācijas tēla graušanu. Slēpotāja komandai ar LSF nav labas attiecības, un, kā šonedēļ ziņoja laikraksts “Latvijas Avīze”, par pēdējām domstarpībām finanšu jautājumos sportista tēvs un treneris Zintis Bikše konsultējies policijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

LOK valdei ir uzdots, nosakot otrās dalības kvotas izmantošanu distanču slēpošanā vīriešiem, Latvijas olimpiskās delegācijas ietvaros vadīties no LSF pieņemtā lēmuma.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm