tv3.lv

Dopinga skandālā ierautā Vaļijeva uzvar Pekinas olimpisko spēļu īsajā programmā

Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) daiļslidotāja Kamila Vaļijeva, kurai decembrī bijušas pozitīvas dopinga analīzes, pēc Pekinas olimpisko spēļu īsās programmas ir līdere sieviešu daiļslidošanas sacensībās.

15. februārī 18:45

Par slidojumu pie Kirilla Rihtera skaņdarba “In Memoriam” 15 gadus vecā sportiste saņēma 82,16 punktus, kas bija labākais rezultāts 30 startējušo daiļslidotāju konkurencē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tuvākā sekotāja ar 80,2 punktiem ir cita ROC sportiste, pasaules čempione Anna Ščerbakova.

Noteikumi paredz, ka izvēles programmā cīņu par medaļām turpina 24 labākās daiļslidotājas, tomēr kvalifikācijā ieviests papildu noteikums, kas paredz, ka izvēles programmā startēs 25 labāko īsās programmas rezultātu īpašnieces, ja Vaļijeva būs starp labākajām 24 sportistēm. Ja Vaļijeva nebūtu labāko 24 daiļslidotāju vidū, spēkā paliktu iepriekšējie kvalifikācijas noteikumi.

Pekinas olimpisko spēļu medaļu komplekts daiļslidošanā sievietēm tiks sadalīts ceturtdien pēc izvēles programmas.

Pat tad, ja Vaļijeva kļūs par čempioni, medaļu viņa kaklā nekārs, jo Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) nolēmusi atlikt visas apbalvošanas ceremonijas, kurās viņa iesaistīta, līdz tiks kliedētas šaubas par dopinga lietošanu un iespējamu diskvalifikāciju.

Sporta Arbitrāžas tiesas (CAS) pirmdien nolēma, ka Vaļijeva var turpināt dalību Pekinas olimpiskajās spēlēs, lēmumu pamatojot ar “īpašiem apstākļiem”, tostarp ņemts vērā, ka ROC sportiste ir “aizstāvāmā persona” – proti, nepilngadīga.

ROC sportiste ir viena no galvenajām favorītēm uz uzvaru sieviešu konkurencē, tomēr apsūdzības dopinga lietošanā nav atceltas un iespējamais sods var tikt piemērots vēlāk.

Pati sportiste skaidrojusi, ka Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) aizliegtā viela viņas ķermenī nonākusi, kad viņa netīšām padzērusies no tās pašas glāzes, kurā bijuši vectēva sirds medikamenti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Trimetazidīns ir vielmaiņas līdzeklis, kas paredzēts stenokardijas un reiboņu ārstēšanai. WADA to iekļāvusi aizliegto līdzekļu sarakstā, jo tas var palielināt asinsrites efektivitāti un vairot izturību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm