tv3.lv

ASV daiļslidotāji pieprasa apbalvošanas ceremoniju līdz olimpisko spēļu noslēgumam

ASV daiļslidotāji vērsušies Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) ar prasību pasniegt komandu sacensībās iegūtās sudraba medaļas vēl līdz Pekinas olimpisko spēļu noslēgumam.

19. februārī 16:03

Daiļslidotāji CAS apstrīdējuši Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu atlikt apbalvošanas ceremoniju, kamēr nebūs pabeigta izmeklēšana Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) komandas pārstāves Kamilas Vaļijevas dopinga lietā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gaidāms, ka CAS lietu izskatīs sestdien Pekinā.

7.februārī ROC daiļslidotāji — dueti Anastasija Mišarina/Aleksandrs Gaļļamovs, Viktorija Siņicina/Ņikita Kacalapovs, kā arī Marks Kondratjuks un Vaļijeva – ,uzvarēja Pekinas olimpisko spēļu komandu sacensībās daiļsslidošanā, otro vietu ieņēma ASV vienība, bet trešie bija Japānas daiļslidotāji.

ASV komandā bija pāri Aleksa Knīrima/Brendons Freizjē, Medisona Čoka/Evans Beitss, deju uz ledus pāris Medisona Habela/Zekerijs Donohū, kā arī Neitans Čens, Vinsents Džou un Kārena Čena.

Pēc sacensībām tika publiskota informācija, ka Vaļijevai 25.decembrī ņemtajās dopinga analīzēs tika uziets aizliegtais preparāts trimetazidīns. Starptautiskā testēšanas aģentūra (ITA) par to paziņoja 8.februārī.

Sākotnēji paredzētā apbalvošanas ceremonija tā arī nav notikusi. SOK pirms sieviešu sacensībām daiļslidošanā paziņoja, ka apbalvošanas ceremonija un godalgu pasniegšana nenotiks, ja Vaļijeva Pekinas olimpiskajās spēlēs izcīnīs kādu no medaļām.

Krievijas sportisti olimpiskajās spēlēs nestartē ar savu karogu un himnu, bet gan kā ROC pārstāvji, kuri ir pierādījuši, ka nav saistīti ar dopinga lietošanu. Tāds aizliegums Krievijai noteikts saistībā ar agrākiem dopinga noteikumu pārkāpumiem un manipulācijām ar analīzēm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm