tv3.lv

Muižniece patlaban neizskata iespēju doties uz Tokijas olimpiskajām spēlēm

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) patlaban neizskata iespēju apmeklēt Tokijas olimpiskās spēles, jo prioritāri apņēmusies gatavoties nākamajam mācību gadam, pastāstīja Muižniece.

2021. gada 9. jūnijā 13:34

Ņemot vērā, ka Muižniece pagājušajā nedēļā tika iecelta ministres amatā, viņa pauda apziņu un sapratni, ka pienākumu un darba ir daudz, savukārt laiks darba izpildei – ļoti īss. Ministre atzīmēja, ka patlaban viņas prioritāte ir gatavoties nākamajam mācību gadam, lai bērniem un skolotājiem nodrošinātu iespēju mācīties klātienē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Levits, Kariņš un Muižniece saņēmuši LOK aicinājumu doties uz Tokijas olimpiskajām spēlēm

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka “citos apstākļos, citā situācijā”, tā ir goda un cieņas lieta Latvijas pārstāvim doties līdzi uz olimpiskajām spēlēm pārstāvēt valsti. Taču patlaban viņa neuzskata, ka būtu īstais cilvēks, kuram jādodas uz Tokijas olimpiskajām spēlēm. Ministre apsolījās Latvijas sportistiem olimpiādē sekot un just līdzi attālināti.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) aicinājusi Valsts prezidentu, Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) un izglītības un zinātnes ministri Muižnieci doties apmeklēt Tokijas olimpiskās spēles.

Pēc uzaicinājuma saņemšanas Valsts prezidents Egils Levits, izvērtējot savu darba kārtību, lūdzis Muižnieci no 22.jūlija līdz 25.jūlijam pārstāvēt Latviju XXXII olimpiskajās spēlēs Tokijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

LETA jau ziņoja, ka Tokijas olimpiskās spēles koronavīrusa pandēmijas dēļ tika pārceltas par gadu un to norise plānota no 23. jūlija līdz 8. augustam. Savukārt paralimpiskās spēles šovasar iecerētas no 24. augusta līdz 5. septembrim.

Kopš 1948. gada vasaras olimpiskās spēles notikušas ik pēc četriem gadiem. Lai gan olimpiskās spēles pieredzēja boikotus, teroraktus un protestus, tās ne reizi netika pārceltas, taču šoreiz koronavīrusa straujā izplatība pasaulē liedza sportistiem pērnvasar pulcēties Tokijā.

Pasaules vēsturē līdz šim atceltas tikai trīs olimpiskās spēles, visos gadījumos tas notika kara dēļ.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm