tv3.lv

Valdība atbalsta FIA Pasaules rallija čempionāta posma organizēšanu Latvijā

2024.gadā Latvijā tiks organizēts FIA Pasaules rallija čempionāta (WRC) posms, kam atbalstu sniegs arī valsts, šodien nolēma Ministru kabinets.

2021. gada 21. decembrī 18:16

Paredzēts, ka čempionāta posms tiks organizēts atbilstoši 2023. un 2024.gada valsts budžeta likumā šim mērķim paredzētajam finansējumam, savukārt atlikušās saistības atbilstoši nepieciešamībai, lai nodrošinātu FIA WRC posma organizēšanu, pilnā apmērā sedzamas no Latvijas Automobiļu federācijas un SIA “RA Events” līdzekļiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Plānots, ka nepieciešamais finansējums 2023.gadā nepārsniegs 650 000 eiro, izlietojot to FIA Eiropas rallija čempionāta licences maksai 2023.gadam un FIA WRC Latvijas posma organizēšanai. Savukārt 2024.gadā paredzētais finansējums ir līdz 1,8 miljoniem eiro, kas paredzēti FIA WRC Latvijas posma promoutera licences maksai un FIA licences maksai, kā arī organizēšanas izmaksām. IZM sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju un tās partneri SIA “RA Events” būs jāizstrādā efektīvākais piedāvājums nepieciešamā finansējuma nodrošināšanai un jāiesniedz tas Ministru kabinetā.

SIA “RA Events” paziņojumā masu medijiem norāda, ka gadījumā, ja FIA WRC posms Latvijā notiks, pēc tā norises tikts veikta pilna finanšu atskaite pa izdevumu un ieņēmumu posteņiem. Attiecīgi “tīrā peļņa” no šī pasākuma, ja tāda veidotos, tiks atmaksāta valsts budžetā, lai kompensētu valsts finansiālo ieguldījumu sacensību līdzfinansēšanai.

Jautājumu par FIA WRC posma organizēšanu Latvijā 2024.gadā izvērtējusi un atbalstījusi arī Latvijas Nacionālā sporta padome.

Atbalstu FIA WRC posma organizēšanai Latvijā paudusi arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, kas atzinusi pasākuma ekonomiski pozitīvo ietekmi uz Kurzemes reģionu un prognozē, ka ieņēmumi no ārvalstu viesiem 2024.gada FIA WRC posmam Latvijā varētu būt vismaz 16,8 miljoni eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm